www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare


Guest Wickerman
 Share

Recommended Posts

Guest Wickerman

Am cetera mea electrica, vopsita alb de mine. Ea era albastra si nu imi placea si am vrut s-o fac alba. Mi-o placut cum iesise, dar acu s-o ciobit vopseaua rau si am incercat s-o retusez si arata ca... Intrebarea mea este cat credeti ca m-ar costa daca o duc la dl. Cristi Grosu s-o vopseasca in alb (sau altcineva, recomandati-mi voi)? Chitara e un Reghincaster la origine HSS dar cu cavitatea de la neck scobita de mine cu o freza sa-i pun inca o doza dubla... acum e HSH. As vrea s-o duc s-o vopseasca cineva mai bine decat mine, si nu ma intereseaza cine stie ce lac pe deasupra sau vrun finnish d-ala perfect. Ma intereseaza doar sa fie alba si sa arate cat de cat acceptabil...

Link to comment
Share on other sites

Guest Wickerman
Tu nu ai dat-o cu lac dupa ce ai vopsit-o?

Nu i-am mai dat :). Am consumat 2 spray-uri de vopsea luate din piata pe ea si vro 2 metri de smirghel de 220 si cam atat. N-am avut cine stie ce asteptari de la finnish, si nici acum n-am. Vreau doar sa fie alba si sa n-aibe ciupituri... atat. Daca mi-o cere cineva prea mult pe un vopsit, o las asa. Ce chitara e aia fara zgarieturi... Ca doar n-o pun in vitrina sa ma uit cat de frumoasa e. Cea mai nenorocita cetera am vazut-o la EVH. Strat-u' ala rosu cu dungi albe si negre... Da' a mea nu arata chiar in halu' ala.

Link to comment
Share on other sites

Pune nishte poze cu ea in starea actuala. :)

 

Eventual o mai cureti o data, o revopsesti si o dai cu lac. Cum arata griful? Si ala e dat cu schmirgel?

Link to comment
Share on other sites

Guest Wickerman
Pune nishte poze cu ea in starea actuala. :)

 

Eventual o mai cureti o data, o revopsesti si o dai cu lac. Cum arata griful? Si ala e dat cu schmirgel?

Pai in poze nu prea se observa imperfectiunile... In poze arata ca noua. Nu i-am facut nimic la grif ca doar am facut-o bucati cand am vopsit-o si am vopsit doar corpul. Are cateva mici zgarieturi, ciupituri si locuri in care s-o scurs vopseaua... Probabil o voi lasa asa.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
Intrebarea mea este cat credeti ca m-ar costa daca o duc la dl. Cristi Grosu s-o vopseasca in alb (sau altcineva, recomandati-mi voi)?

 

Candva, prin 1860 si apoi in 1876 au fost puse bazele telefonului. Acum suntem in 2007, tu ai telefon acasa?

Link to comment
Share on other sites

Guest Wickerman
Candva, prin 1860 si apoi in 1876 au fost puse bazele telefonului. Acum suntem in 2007, tu ai telefon acasa?

N-am dat cu paru... Doar am intrebat daca are cineva idee. Din nefericire am si telefon si internet... Ce n-as da sa nu mai avem nevoie de ele si sa dispara. Sorry I asked... Geez.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.