www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

PRS Silver Sky Tugnsten Made in USA


Blackthorn

Recommended Posts

Pret: 9000 RON
Localitate: Bucuresti
Contact: 0731 444 646
Link producator: https://www.thomann.de/ro/prs_john_mayer_silver_sky_tungsten.htm?atr=true
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand un PRS Silver Sky Tungsten Made in USA in 2020. Chitara este modelul semnatura al lui John Mayer. Este un instrument premium, care poate sta oricand langa cele mai bune Fender Custom Shop, atat ca si sound, cat ca si materiale si build quality (la capitolul build quality este top, ca orice PRS american). Este reteta clasica de strat, inspirata de Stratul din 1964 pe care artistul il detine: corp alder, grif de maple cu rosewood profil 1964 (full C shape), 3 doze single coil modelate dupa cele originale, dar cu o doza de bridge imbunatatita (nu suna strident, este prima doza de strat folosibila pe care am intalnit-o), tremolo vintage in 6 puncte etc, dar si locking tuners, pentru un plus de stabilitate a acordajului. Chitara este usoara si foarte rezonanta, iar amplificat suna extraordinar, lemnul premium, electronica de top si realizarea perfecta contribuind din plin la sunet, dar si la playability. Chitara este in stare foarte buna pentru cei 4 ani de cand este facuta, singurul defect fiind un mic ding pe top, lacul nitro fiind destul de susceptibil la astfel de semne. Vine insotita de o husa PRS neagra (a fost doar o editie speciala care s-a vandut cu hardcase, restul eu venit cu gigbag). Chitara este din punctul meu de vedere (si nu numai) peste majoritatea Fender Custom Shop pe care le-am avut/probat. Daca nu va deranjeaza headstockul PRS este cel mai bun strat pe care il puteti lua pana seria Master Built de la Fender.

Noua costa in jurul a 2700 euro la Thomann, eu doresc pe a mea 9000 lei ( echivalentul a 1800 euro). Pretul este cel mai mic de pe internet, de aceea este fix si NU doresc schimburi decat daca sunt clar in favoarea mea.

https://www.thomann.de/ro/prs_john_mayer_silver_sky_tungsten.htm

Contact 0731 444 646

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

6.jpeg

7.jpeg

8.jpeg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.