www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rickenbacker In Europa?


Guest cooasha

Recommended Posts

Guest cooasha

Cunoasteti vreun magazin din europa care sa comercializeze modele de Rickenbacker?? Pe Thomann am vazut ca e doar un model, pe mine ma intereseaza altul. Daca se poate sa aiba si comenzi on-line!

sau poate cunoasteti pe cineva care vinde modelul asta: http://www.rickenbacker.com/model.asp?model=650D in America e cam 900 de dolari..is curios cat o fi pe la noi!

Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha

ntz, m-am uitat la toti dealerii pe care i-am gasit..si ba nu aveau ce vreau eu, ba site-ul era in olandeza, suedeza, norvegiana...si limbile astea nu le stiu!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Dicleste-te matale la asta si uita-te pe saitul Rosetti, care distribuie Rick' uri in UK (si am vaga impresie c-ar trimite prin UE). Mai vezi si daca n-ai vrea un 360, un 620 sau un 325-C-64, cum au pe Thomann.

Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha

tnx man, am trimis niste mailuri..astept raspuns...de la thoman mi-au zis ca ce vreau eu nu au (Rickenbacker 650D Dakota), si ca nu stiu cand sau daca aduc...asa ca....faza nasoala e ca eu vreau NEAPARAT modelul asta, nu altul...:)

Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha

apoi daca imi iese schema, ma laud pe unde apuc...o sa fac poze din toate unghiurile ...clar ca o sa anunt! in fine...sper sa nu treaca de 1200 iepuroi !!

Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha

so...sa fie coincidenta, sa fie efectul schimbului de mail-uri pe care l-am avut cu cei de la Thomann :) , nu stiu, dar iata ca deodata se ivi pe stoc exact ceea ce cerusem eu, adica modelul asta : http://www.thomann.de/de/rickenbacker_650d_dakota.htm

pe care ziceau ei ca nu-l au si nu il pot aduce......

desi pretul de achizitie e cam....mareeeeeeeeee

pe musiciansfriend, dupa ce am cerut pretul pe mail (ce chestie, doar asa poti sa-l afli, ca nu-l afiseaza), mi l-au zis :900 de dolari x 2,35 lei= 2115 lei

pe thomann, acelasi model: 1200 de euro x 3,16 lei= 3792 lei

diferenta de 1677 lei m-a calmat rapid :)

pai cu banii aia imi mai iau o chitara cel putin decenta....

ce cred eu: ca astia de la thomann au pe stoc mai multe modele decat au afisat pe site, iar in functie de cerere le scot la iveala la preturi mari. ca,deh, este cerere!!! si ca ar gasi oameni care vor neaparat o anumita chitara(sau orice altceva), si care ar fi in stare sa dea oricat pentru ea....

ei bine, eu nu pot.....:)((( adica, daca era 2700-2800 lei, hai, mai treaca de la mine, ca transportul, taxe..bla, bla, da sa fie cu aprox80% mai scump, asta e jaf....

plus ca in ambele cazuri , ca sa o achizitionez, platesc extra (transport, comision aducatorului+ bere pt. udat)..

Edited by cooasha
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.