www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[EXPIRAT] EMG 85 SA SA vintage set, complet with pots, switch, mid boost preamp


Blackthorn
 Share

Recommended Posts

Pret: 500 RON
Localitate: Bucuresti
Contact: 0731 444 646
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand un set de doze EMG 85 (bridge humbucker), si 2 singles SA din anii 80, date jos de pe un strat care se dorea unul tribute Steve Lukather. De humbucker sunt 100% sigur, singles nu au venit cu sticker pe ele, dar din ce am auzit si ce am mai vazut pe internet par a fi varianta veche de SA din aii 80. Vin impreuna cu 3 potentiometrii de 25k dedicati, switch cu 5 pozitii, si un booster de medii care din cate imi dau seama era legat pentru doza de bridge. Nu ma pricep deloc la doze active, fiind fan 100% al tonului vintage de strat, asa ca le-am schimbat imediat cu un set de doze 60's voiced. Am probat chitara intr-un amplificator Marshall si am simtit clar pe drive aroma de Lukather, dar si cleanul mi s-a parut dragut, dar clar diferit fata de o doza vintage. Marele avantaj al dozelor active e ca sunt noiseless, pentru cine canta cu mult gain sunt alegerea ideala.

Pretul unui set cu tot cu boost de medii este unul destul de mare, eu vreau pe ale mele (exact ce se vede in poze) 500 lei. Nu sunt interesat de schimburi, le am de ceva vreme prin cutia cu doze de rezerva si e clar ca nu voi face nimic cu ele, asa ca mai bine se bucura cineva de ele.

Contact 0731 444 646

20240313_173612.jpg

20240313_173645.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.