www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Putin Help :)


Guest enache
 Share

Recommended Posts

Guest enache

Am o chitara Epiphone Special II LTD si un amplificator Marshall MG15 CD, tocmai mi-au venit de pe thomann.

Sunt incepator si am zis ca sculele astea 2 sunt destul de bune ptr inceput, daca nu chiar prea bune.

Intrebarea mea e ce pedala de efecte mi-ati recomanda, in limita a 350 ron. Gasesc ceva cat de cat bun in banii astia? Chiar nu ma pricep la pedale, de chitara si de amplificator am mai stiut dar in legatura cu pedalele, sunt noob 100% .

 

Multumesc anticipat ptr ajutor. Multa bafta all ! :):)

Edited by enache
Link to comment
Share on other sites

Am o chitara Epiphone Special II LTD si un amplificator Marshall MG15 CD, tocmai mi-au venit de pe thomann.

Sunt incepator si am zis ca sculele astea 2 sunt destul de bune ptr inceput, daca nu chiar prea bune.

Intrebarea mea e ce pedala de efecte mi-ati recomanda, in limita a 350 ron. Gasesc ceva cat de cat bun in banii astia? Chiar nu ma pricep la pedale, de chitara si de amplificator am mai stiut dar in legatura cu pedalele, sunt noob 100% .

 

Multumesc anticipat ptr ajutor. Multa bafta all ! :):)

Ai putea fi ceva mai explicit ince priveste genul care vrei sa-l abordezi si atunci colegii sigur te-ar sfatui mai obiectiv.

De exemplu daca vrei metale la banii aia poti gasi metal zone-ul de la boss care e destul de laudat sau marshall jakhammer si o pedala de eq buna.

Pentru ceva mai linistit dar nu numai o pedala de delay/corus/reverb sau de ce nu un wah de la dunlop (daca mai strangi ceva bani) sau un cry baby dar depinde cum vrei sa suni!

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest enache

ceva in genu cum fac zakk wylde sau slash (hahaha ce pretentii am :) ). ceva n genu ala oricum. nu ma orientez catre un stil foarte hard. probabil ca nu v-am lamurit cu nimic, dar e normal, abia inteleg eu ce-mi place d'apoi sa mai si descriu.

 

tocmai de-asta mi-am luat un les paul si un amp marshall, chiar daca sunt deocamdata la minim ambele scule

Edited by enache
Link to comment
Share on other sites

Poi atunci poti sa-ti iei un MXR Zakk Wylde overdrive, care pe thomann ii pe la 90E sau asa ceva, sau daca vrei poti sa-ti iei cu nijte bani mai multi Dunlop Slash wah care are si distors... nush cum suna da no... o fi ok; 170E

Pacat ca n-ai prins vara asta promotia la thomann pt pedala Hughes&kettner warp factor, care costa 100E si ei o vindeau cu 25 :).... i got one :)

Link to comment
Share on other sites

Guest enache
Poi atunci poti sa-ti iei un MXR Zakk Wylde overdrive, care pe thomann ii pe la 90E sau asa ceva, sau daca vrei poti sa-ti iei cu nijte bani mai multi Dunlop Slash wah care are si distors... nush cum suna da no... o fi ok; 170E

Pacat ca n-ai prins vara asta promotia la thomann pt pedala Hughes&kettner warp factor, care costa 100E si ei o vindeau cu 25 :) .... i got one :)

 

WOW ! 25E? aoleu...

 

Multumesc de sfat, posibil sa iau Zakku.

Bafta multa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.