www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hand Made Amp


Guest DoomShadow

Recommended Posts

Guest DoomShadow

Salut prieteni ... zilele astea cand ma plictiseam mi-a trecut prin cap sa construiesc cv .... si m-am gandit la un amp :( Are careva o schita buna pt. un amp cam de 60 - 80 w pe lampi care sa fie cat de cat bun (adik probat, sa nu fie fake) ??? pls dak va pricepeti mai bine sa ma ajutati ca am cautat pe google da nush care is bune .... nah :) ms anticipat :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wickerman
Salut prieteni ... zilele astea cand ma plictiseam mi-a trecut prin cap sa construiesc cv .... si m-am gandit la un amp B) Are careva o schita buna pt. un amp cam de 60 - 80 w pe lampi care sa fie cat de cat bun (adik probat, sa nu fie fake) ??? pls dak va pricepeti mai bine sa ma ajutati ca am cautat pe google da nush care is bune .... nah :) ms anticipat :) :)

Toate amplifraierele pe lampi sunt simple si toate merg cam pe acelasi principiu. Poti construi chiar si un Marshall Super Lead... Doar ca nu e chiar atat de simplu de facut transformatorul de iesire. Tre' bobinat cu grija, tre' sa fie facut ca lumea... Ca sa sune bine. E destul de complicat de construit un amplifraier pe lampi din cauza unor piese mai "ciudate" decat semiconductorii cu care suntem toti obisnuiti. Intra pe ELForum.ro la sectiunea Retro Audio... Daca nici acolo nu gasesti informatii despre amplifraiere pe tuburi, atunci nicaieri nu vei gasi. :(

Edited by Wickerman
Link to comment
Share on other sites

Guest Tomcat

eu zic sa arunci o privire pe www.ax84.com

cred ca majoritatea schemelor sunt testate si construita de destula lume.Pe mine ma bate gadul de ceva vreme sa fac un P1 sau chiar un firefly.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.