www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Proiect in memory.. GOD REST HIS SOUL


Radu i

Recommended Posts

Pentru cei ce l-au iubit si i-au apreciat muzica vine o sansa de a-i aduce un mic omagiu.

Doresc sa fac un album in memoria lui Ch. Schuldiner (mai 13 1967 - dec. 13 2001) si mai am nevoie de un baterist, chiar daca are trupa, pentru acest proiect. Nu stiu inca daca e nevoie si de un al doilea chitarist, va mai anunt. Daca cineva vrea sa participe la proiect poate sa scrie o piesa si sa ma contacteze cand doreste pana in decembrie anul asta. Putem face un album si cu mai multe trupe, daca sunt trupe care vor sa participe.

Ideea a fost lansata, urmeaza sa o punem in practica pana se vor implini cei patru ani de la disparitia sa de pe scenele de rock si din sufletele noastre. :)

Link to comment
Share on other sites

Vreau in studio, probabil imi voi finanta singur proiectul, insa pana la studio mai e un pic.. proiectul il va include ca bassist pe Sorin de la Firma, clapar Alex de la Philosophem, voce sper ca va colabora Marius de la Avatar, si chitara eu.. Deocamdata atat e hotarat. Abia acum se gandeste proiectul, deci dau mana libera la idei si participari.

Link to comment
Share on other sites

Pai de aceea am deschis thread-ul... Nu cred ca va exista mai mult de un cover de a-l lui, nu vreau sa fie un tribut cu piesele lui sau ale scenei de death ci piese proprii, chiar si alt stil decat death metal, atata timp cat ii sunt dedicate. In cazul in care va fi un cover, acesta va fi cantat de mai multe trupe, adica ne vom imparti piesa. In acest moment proiectul este lansat pentru o mica dezbatere. Nu e batut in cuie decat faptul ca vreau sa fie lansat in decembrie. Bineinteles, nu vreau sa iasa o varza cu 10 stiluri din care nimeni sa nu inteleaga nimic, ci vreau sa fie un album foarte cursiv. Va fi greu de obtinut daca vor participa mai multi, dar asta e challenge-ul si nu-mi displace ideea. Mai intai sa lamurim cine vrea sa participe si dupa aceea mai vedem cum ne impartim.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.