www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Proiect modificare


MrMartinYt
 Share

Recommended Posts

Ceva pareri despre Gear4Music???? Am niste doze pe acasa si as cam vrea sa fac o chitara mai ieftina sa sune decent si apoi sa o vand si am gasit una de la Gear4Music care nu se mai fabrica si nu stiu cat de decenta o fi Modelul este Gear4Music Indianapolis  si ma gandesc sa schimb dozele sa pun EMG si sa o fac sa sune decent  dar nu stiu daca ar merita efortul sau banii acea chitara in primul rand sau daca ar trebui sa acord acestei marci o sansa tocmai de aceea am facut acest post .AM gasti 2 review uri doar si erau destul de buna dar daca a ti trecut deja prin aceasta marca astept niste pareri sau ideei 

Link chitara:https://www.gear4music.com/Guitar-and-Bass/Indianapolis-Electric-Guitar-by-Gear4music-Black-Box-Opened/1TTX

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 minute, Mr Vintage a spus:

Se pare, no offence, că eşti mai nou pe aici.

Hai să-ți spun cum merge treaba cu modificările de chitare de buget:

Chitară Gear4Music - 600 de lei + doze EMG - 1000 de lei = chitară vândută cu 800 de lei.

Nimeni nu dă pe o chitară modificată după mintea ta (nu a lui!) suma banilor pe care i-ai investit în proiect.

Iar la chitarele de buget nu dozele trebuie schimbate primele, ca să se poată cânta pe ele. Dozele sunt, de regulă, bunicele.

Am deja dozele  si chitara o iau cu 300 lei in stare perfecta de la un bun amic

Link to comment
Share on other sites

Nu as vinde o neaparat.. as folosi-o daca nu ar merita data caci e destul de decenta si cu action ul si tot  dar nu am prea am auzit de marca ... bine comparativ cu Ibanez GRG 121DX ul meu nu cred ca va suna asemanator   dar cred ca merita incercat

 

Edited by MrMartinYt
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.