www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Lead(solo) Sugestii


messiad
 Share

Recommended Posts

Guest seraphx

ai mai lucrat cu floyd pana acum? esti sigur ca vrei sa ai floyd pe ea ? asta ma refer la 370DX, si altceva in afara de Ibanez nu te intereseaza ? incearca sa-ti faci o idee mai larga inainte sa cumperi ceva sa vezi ce ti se potriveste mai mult , plus in cazul celor doua chitare eu consider ca e necesar un schimb de doze cel putin la GRG170DX clar powersound-urile suna cam cash parerea mea baga si tu un ochi pe la mica publicitate poate vezi si altceva sa stii ca daca o chitara este noua nu inseamna neaparat ca este ca mai buna, oricum bafta sa-ti alegi chitara care-ti place ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest laptegros
ai mai lucrat cu floyd pana acum? esti sigur ca vrei sa ai floyd pe ea ? asta ma refer la 370DX, si altceva in afara de Ibanez nu te intereseaza ? incearca sa-ti faci o idee mai larga inainte sa cumperi ceva sa vezi ce ti se potriveste mai mult , plus in cazul celor doua chitare eu consider ca e necesar un schimb de doze cel putin la GRG170DX clar powersound-urile suna cam cash parerea mea baga si tu un ochi pe la mica publicitate poate vezi si altceva sa stii ca daca o chitara este noua nu inseamna neaparat ca este ca mai buna, oricum bafta sa-ti alegi chitara care-ti place ! :)

 

 

+1!!! (pt cei neinitiati asta inseamna ca omu care a spus asta are perfecta dreptate :))...eu am o chitara de vanzare, care nu e veche, dar oricum e ceva la mana a doua...va spun sincer ca m-am izbit cu capu de argumentul "imi pare rau, bafta la vanzare, dar nu e ce caut eu...mie imi place ibanez(sau ma rog, ce le place lor) si vreau sa fie noua, sa aiba tipla pe ea, sa aiba garantie..."...fratilor, nu mai aplicati regula asta preluata de la hainele second hand..nu iei nici o boala, nu risti sa iei teapa luand o chitara mai veche, ba chiar mai mult decat atat, cu cat o chitara e mai veche, cu atat ai garantia mai mare ca nu te vei trezi peste un an cu finish-ul crapat sau cu mai stiu eu ce bazaconie...si in plus, o scula la mana a doua te scuteste de aruncarea unei sume semnificative din valoarea unui produs in buzunarul comerciantului...decat sa ii dai aluia 15 mil pe un jackson js 30 la magazin, mai bine iei un js 30 la 8-9 mil de la un tip care a cantat la el, sau dai 15 mil pe o scula mai buna...cam asta e sfatul meu, ma rog, facand abstractie ca si eu vand o chitara la vreo 11 milioane care se ridica muuult peste ce ne arati tu aici de la mc music...dar in fine...sa nu imi transform reply-ul intr-unul de mica publicitate...daca vrei sa afli tu mai multe, uita-te aici>>>

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=12783

 

noroc :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.