www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Petitie Metallica In Romania


Guest metallica4ever
 Share

Recommended Posts

Guest gnrmarius
Au fost in Romania. Si au cantat prost. Un concert fara sare, fara piper, dupa o luuunga asteptare (au intarziat nesimtit de mult), o asteptare care nu a meritat. Si culmea e ca sunt fan Metallica.

 

 

+1

 

stiau baietii ca vin in Romanica, comportamentul a fost ca atare.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

Bah, chit ca a fost relativ naspa, in comparatie cu alte live-uri, da' au fost...

Mai acum vreo 15 ani aveam noi o vorba "Cand o veni Metallica la noi"...eh...cumva a fost.

Link to comment
Share on other sites

Da-i in ma-sa ca m-am sictirit. Am platit biletul la concert. Dar la asa comportament n-as fi avut nici o retinere sa folosesc Napster, asta ca tot iubeau ei Napster foarte tare. Dar din pacate mare parte din albumele lor le cumparasem deja. Nu chiar toate, ca deh, eram student si stateam destul de prost cu banii la vremea aia. Si as vrea sa mai zic ceva. De atunci a trecut ceva vreme si am mai fost pe la ceva concerte pe afara. Ei bine, oamenii nu se comporta asa cum s-au comportat Metallica aici. Adica exista un oarecare respect. Nu incepe concertul la fix, dar nici cu ditai intarzierea. Si nu toti au banii lui Metallica si avion personal cum au avut ei, si toate conditiile ca sa mearga totul ceas. Naspa.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

@Faust Albumele le-am luat aproape pe toate in original in ultimii 3 ani. Dar nu de mila lor...ci de placerea mea. The real McKoy.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

Some Kind of Monster- mai bine piratat...ca bani nu prea merita.Si mai costa si o lopata de lei, cu tot cu videoclip si acces la Metallica Vault, bla bla...

Sper sa fi fost o scapare albumul...

Edited by radioman
Link to comment
Share on other sites

Guest Gondrei

I don't get it, nu am fost la concertul lor in Romania dar am vazut o inregistrare si pot spune ca au fost chiar foarte energici si au facut atmosfera aproape la fel de mult ca prin concertele lor din Black Album Tour, si nu...nu mi se pare ca au cantat prost :)

Ah and btw cineva care a fost mi-a zis cum ca o persoana ar fi aruncat cu o sticla de bere direct in capul lui Hetfield...si sa nu mai spun de intrebarile idioate pe care li le punea reporterul de la TVR1, stuff about "wearing black and Satan" wtf :)

anyway...un concert este mai mult decat bine venit iar cine nu vrea sa vina, nu vine si gata.

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

nici mie nu prea mi-a placut concertu..adica nu prea au fost ca de obicei..parerea mea. erau "morti" ..cantau ca si cum vroiau sa scape mai repede :) stiu ca kirk era sa greseasca la inceputu de la nohing else matters...de fapt a gresit..kinda...a dus un slide prea mult :) . jason... a fost ca de obicei... james...acceptabil dar kirk mi se pare ca era cel mai adormit PAREREA MEA!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO
Ok...nu vin in Romania...inca :) vreau sa ii aducem la noi in tara pentru inca un concert si am apelat la un site,ca sa vada si ei ca au multi fani in Romania.Sa speram ca intrarea in UE va face acest concert sa vina mai repede :)

Vizitati link-ul de jos:

http://eventful.com/demand/D0-001-000099227-8

 

Thanks :)

Da frate cand o sa vada James cati fani are el in Romania o sa se emotioneze si o sa uite de milionul de parai pe care il cere pentru un concert si o sa vina sa cante moka la festivalu' berii in piata constitutiei.C'mon people get a life!

PACE!

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
Inca nu s-au confirmat support act-urile pentru turneu...dar cica or sa fie nume mari....printre care chiar si metallica.

 

Hehe, cum ar fi...Metallica dupa care Rolling... Dream come true pentru unii :)

Link to comment
Share on other sites

nici mie nu mi s-a parut chiar oribil show-ul, da daca ei vin in ro, nu ma astept la prea multe de la ei :)

mai bine ar veni judas priest, care macar se tin bine si nu o dau in labe triste ca st. anger

 

 

 

hmmm daca nu ai observat pana acum Metallica in concerte canta numai 1-2 melodii de pe st.anger ...maxim 3 ..oricum daca vine Metallica in Romania cu sigurantza voi fi acolo indiferent ca vor da iar lipsa de respect si altele si ma duc pt marea placere de a asculta melodiile care i-au facut celebri live...bai si nu mai papati sh.. ca oricum daca vin metallica va fi stadionul plin :)

Link to comment
Share on other sites

in seara asta am auzit un zvon cum ca metallica vor veni in Ro in vara si vor canta in deskidere la rolling stones :) ce parere avetzi de asta?

 

Poate invers.

Link to comment
Share on other sites

daca vine Metallica in Romania cu sigurantza voi fi acolo indiferent ca vor da iar lipsa de respect si altele si ma duc pt marea placere de a asculta melodiile care i-au facut celebri live...

Pai si eu voi fi acolo dar asta nu inseamna ca daca vor canta prost (ca de obicei) voi spune ca au cantat bine si daca vor incepe cu o ora jumate intarziere voi spune ca au inceput la timp. Si ca sa te parafrazez ma voi duce pentru marea placere de a vedea live un concert la care altadata nu-mi permiteam nici sa visez.

Link to comment
Share on other sites

Guest metallica4ever

Cred ca faza cu deschiderea pt rolling stones e doar un zvon.Nu scrie nimic pe metallica.com

 

but still :)

Link to comment
Share on other sites

Guest andred
Da frate cand o sa vada James cati fani are el in Romania o sa se emotioneze si o sa uite de milionul de parai pe care il cere pentru un concert si o sa vina sa cante moka la festivalu' berii in piata constitutiei.C'mon people get a life!

PACE!

 

 

:) Daca vin la festival vi si eu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
Da frate cand o sa vada James cati fani are el in Romania o sa se emotioneze si o sa uite de milionul de parai pe care il cere pentru un concert si o sa vina sa cante moka la festivalu' berii in piata constitutiei.C'mon people get a life!

PACE!

ce festivalu berii...o sa vina sa cante aici la noi in pitesti in clubul hush :)

Link to comment
Share on other sites

Ok...nu vin in Romania...inca :( vreau sa ii aducem la noi in tara pentru inca un concert si am apelat la un site,ca sa vada si ei ca au multi fani in Romania.Sa speram ca intrarea in UE va face acest concert sa vina mai repede :)

Vizitati link-ul de jos:

http://eventful.com/demand/D0-001-000099227-8

 

Thanks :)

 

cand eram in liceu umblau vreo doi rockisti cu petitii pt manowar si acdc B)) cred ca s-au imbatat si au pierdut petitiile ca nici manowar si nici acdc nu au venit inca :)

Link to comment
Share on other sites

in seara asta am auzit un zvon cum ca metallica vor veni in Ro in vara si vor canta in deskidere la rolling stones :) ce parere avetzi de asta?

 

 

who told you that? :)

Link to comment
Share on other sites

manowar... vai, ce frumos ar fi :)

 

ar fi fain dara ar veni metallica din nou. cand au fost data trecuta, eram prea mica sa merg (normal...) si mi-ar place sa ii vad acum... :)

 

cred ca ceva a mers prost cand am votat

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.