www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Suhr Shiba Drive & Wampler Sovereign Distortion


Recommended Posts

Pret: 0 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: 0741422213


Link producator: N/A


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Scot la vanzare "cuplul anului" in materie de OD si Distortion, anume un Suhr Shiba Drive si un Wampler Sovereign Distortion.
 
Suhr-ul este prima mea pedala de OD serioasa, fiind achizitionata in Ianuarie 2013, care mi-a deschis orizontul in sculele de tip boutique. Pedala are locul sau in mix, daca e folosita cum o folosesc eu, anume ca ton standalone, insa isi face treaba excelent daca boostezi un amplificator deja cranked, tonul fiind unul foarte smooth.
 
Specificatiile le gasiti pe site-ul oficial al producatorului iar demo-uri sunt mai multe decat suficiente pe youtube. OD-ul asta e deja un timeless classic si cunoscatorii stiu despre ce e vorba.
 
 
Wampler Sovereign deja nu mai are nevoie de nici-un fel de prezentare, fiind o pedala statement in materie de dirt boxes. Construita de poate cel mai prolific builder de pedale boutique din USA, Sovereign-ul e cel mai versatil drive pe care l-am avut. Poti sa obtii tonuri de la Metallica pana la Nirvana si everything in between.
 
Site oficial: https://www.wamplerpedals.com/sovereign-distortion(cu mentiunea ca pedala de pe site este versiunea proaspat updata. doar vizual, circuitul a ramas la fel).
 
Pretul pedalelor este de 650 de lei/bucata (usor negociabil) iar daca viitorul si le procura pe amandoua se face o reducere.
 
Ambele pedale sunt 10/10 atat estetic cat si functional si vin in cutiile lor originale. Nu a fost umblate in ele si nici nu au fost abuzate. Si nu, nu vin cu traf de 9V, asa cum nu vin nici din fabrica.
 
Se pot teste zilnic in zona Piata Iancului si pot vi disponibil dupa data de 2 februarie. Mai am 3 concerte pana atunci si am nevoie de ele.
 
Prefer predare personala in Bucuresti dar pot trimite si in tara pe banii cumparatorului.
 
Ma gasiti la 0741422213 sau pe PM.
 
Multam!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.