www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Universe (7 String) Din 2003


Dulceata Mortii
 Share

Recommended Posts

Pret: 2500 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: Stefan.Hancu@gmail.com


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Asta este chitara numarul 1 pe care m-am bazat multi ani - am inregistrat cu ea o buna parte din liniile de chitara de pe toate albumele Dulceata Mortii (postate in intregime pe YouTube). Am urcat pe scena o singura data cu chitara asta (concertul Illuminati de anul asta, in deschidere la Death). Nu am decat inregistrarea asta facuta cu tembelefonul (incepe pe la 0.40):

 

 

Este un instrument versatil, profesional, model Steve Vai - chitaristii multor formatii se prezinta pe scena cu un Ibanez Universe. Totusi, in acest moment, prefer sa trag riff-urile pe un Schecter 7 string cu bridge fix, clean-urile pe Fender si pe Gretsch, iar solo-urile mai suparate pe un Jackson echipat cu sustainer, deci nu prea mai am multe de facut cu Ibanezul asta.

Chitara are dozele originale DiMarzio. Pentru riff-uri grele, poate ca sunt un pic mai misto niste doze EMG active, dar la orice altceva, DiMarzio rules!

Starea chitarii: am pus cate o poza cu cele doua zgarieturi, dar ce este important e ca, intr-un an sau doi, va fi nevoie sa retastati aceasta chitara. Asta costa - este principalul motiv pentru care o vand atat de ieftin.

Cand am luat-o, chitarile cu 7 corzi erau o raritate - costa mai mult dect costa azi un Universe nou. Acum chitari 7 string se gasesc peste tot, dar nu multe sunt ca Ibanez Universe.

Cosciugul e in stare foarte buna si e inclus in pret.

 

stefan.hancu@gmail.com

0758256451

 

post-4488-0-08571000-1474111950_thumb.jpg

post-4488-0-52996100-1474111978_thumb.jpg

post-4488-0-05689900-1474112007_thumb.jpg

post-4488-0-55415700-1474112031_thumb.jpg

post-4488-0-52899400-1474112051_thumb.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.