www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gretsch Electromatic


Guest Frusciante19
 Share

Recommended Posts

Guest Frusciante19

A pus careva mana pe o asemenea chitara? Cu ce impresie ati ramas? Ma gandesc sa imi iau una de la ProGuitar. Modelul ProJet daca va spune ceva..

Link to comment
Share on other sites

eu am comandat acum o saptamana un ProJet de la proguitar...dar ajunge cam in 5 saptamani (4 acum) pentru ca am vrut neaparat negru si cu bigsby. S-a si ieftinit e acum cam 1550 lei sau asa ceva. E facuta in China. In 4-5 saptamani va spun si cum este... poti sa incerci la ProGuitar in magazin. Mie imi plac ffffff mult Gretsch-urile. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Frusciante19

Sunt din Cluj Napoca...

Pe mail, domnul de la ProGuitar mi-a comunicat preturile de pe site...nu stiam ca s-au ieftinit..

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Am probat acum 2 saptamani un ProJet si pot spune ca am fost lasat masca. Pentru ceea ce caut eu, adica blues, jazz, oleaca de hard, e absolut ok si o recomand cu caldura.

Link to comment
Share on other sites

Eu cand i-am scris pt. comanda l-am intrebat daca scad preturile pt ca nu mai sunt taxe de import si mi-a spus ca pt cele din stoc nu, dar ca imi ofera un discount de 8% iar pt cele noi da scad. Iar cum eu am comandat una noua, ca nu aveau ce vroiam in stoc, mi-a spus pretul nou, care e mai mic cam cu 150 lei cred.

 

 

P.S. Gretsch rules!

Edited by ulfhednar
Link to comment
Share on other sites

Guest Frusciante19

@doi20: da...intamplarea face sa lucrez la magazinul ala...urmeaza sa primim Gretsch, dar vroiam sa vad care sunt parerile pe forum

 

buna faza cu preturile! sa vedem ce primim la magazin!

Link to comment
Share on other sites

Guest Frusciante19

Da, stiu de Gilmour, are ProJet dar nu cred ca din seria Electromatic(ieftina) si instrumentul respectiv are cateva zeci de ani..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Gretsch are intr-adevar o traditie in rock and roll si rockabilly. Asta nu inseamna ca o poti folosi numai la asta. Multe formatii punk de exemplu au folosit Gretsch. Si unul dintre chitaristii de la AC/DC are Gretsch. Chitaristul de la Einsturzende Neubauten inregistreaza numai cu un Gretsch. Deci poti canta multe. Eu vreau sa cant ce cant si acum, experinetal/noise/industrial/ etc

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Morgan

aia de la proguitar au zis ca nici squier-urile nu se ieftinesc. Dar cred ca au zis asta doar ca sa cumpar eu ultimu tele-custom 2 din stoc, sa scape de el :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.