www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ax3000g Sau Zoom G7?


Guest hadfig

Recommended Posts

am mai intrebat undeva si mi s-a spus sa intreb aici... diferenta dintre korg ax3000g si zoom g7 e de vreo 3 milioane, nu e mare lucru si am inteles ca zoom-u are distorsuri ceva mai bune si interfata usb. pe mine m-ar interesa un stil mai hardcore asa ca un distors mai bun n-ar strica... as avea nevoie de niste pareri de la oameni care sa fii cantat pe efectele astea asa ca daca ati putea sa ma ajutati ar fi foarte ok  :)

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=158

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=315

...astea ar fi...

Edited by hadfig
Link to comment
Share on other sites

eu unul tind sa te sfatuiesc la un lant de pedale... sunt si eu posesorul unui boss gt6... cand l-am luat am zis ca e cea mai tare chestie ever... acum nu stiu cum sa ma invart dupa vreo 4-5 pedale si un amp meserias... nimic nu egaleaza tonurile reale...

 

dar daca ar fi sa-ti raspund eu unul as merge pe zoom g7.. pt interfata usb si pt tonurile mai grele de distors...

 

numiai bine si stay strong.. !

 

LE: iti recomand sa le cauti SH.. ai face o economie destul de buna si ai putea si freca procesorul cum te taie pe tine capul.. ca la magazin nu stiu daca te lasa... :)

 

 

--aviz celor ce au placerea de a face flame cu mcmusic... do it boyz... :) am chef de carcoteala :) --

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey
eu unul tind sa te sfatuiesc la un lant de pedale... sunt si eu posesorul unui boss gt6... cand l-am luat am zis ca e cea mai tare chestie ever... acum nu stiu cum sa ma invart dupa vreo 4-5 pedale si un amp meserias... nimic nu egaleaza tonurile reale...

 

dar daca ar fi sa-ti raspund eu unul as merge pe zoom g7.. pt interfata usb si pt tonurile mai grele de distors...

 

numiai bine si stay strong.. !

 

LE: iti recomand sa le cauti SH.. ai face o economie destul de buna si ai putea si freca procesorul cum te taie pe tine capul.. ca la magazin nu stiu daca te lasa... :)

--aviz celor ce au placerea de a face flame cu mcmusic... do it boyz... :) am chef de carcoteala :( --

zoom ..vezi ca are si o lampa .......care desi nu e acolo la capacitate maxima tot face cateva minuni :)...sau lantu' de pedale

Edited by diogrey
Link to comment
Share on other sites

m-am gandit si eu la un lant de pedale de mai demult, da costa enorm, si oricum am nevoie si de un procesor chiar daca unele efecte nu o sa le folosesc prea des... probabil ca o sa comand de pe thomann ca asa mi-am luat si chitara si o fost ok, sau nu stiu...am gasit un site pe care zoom-u e 180 de euro(ce poti sa vrei mai mult? :) )...cu transport nu stiu exact cat iese, o sa vad cum e mai rentabil... oricum, mersi pentru sfat :)  

Link to comment
Share on other sites

Pentru harcoare, recomand sa mergi pe pedale.

Un Line6 Uber Metal (are un distors foarte "greu", si e foarte bun pentru stilul asta de muzica) + un Equalizer, should do the trick

Eventual si-un compresor.

Si cred ca iesi tot pe-acolo, sau chiar mai ieftin. Si sigur suna mai bine. (asta daca ai un amp bun).

 

Cat despre astea 2... eu personal as alege zoom-ul. Inglobeaza tehnologie mai buna.

Korg-ul e mai tare la pedala de expresie. (cel putin mie asta mi-a placut cel mai mult la el)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.