www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

@ Rigoletto


Guest domnul Rig
 Share

Recommended Posts

Guest domnul Rig

Tot ce am de sharuit (momentan) sunt niste chestii inregistrate prin vremuri pierdute in negura - cam prin 2004, 2005, deci eram n00b - cu o chitara jaf Reghin si FXBOX. Intre timp am mai capatat dexteritate, creativitate not so much. :)

 

rigoletto___my_sweet_elizabeth.mp3

As vrea sa fi deschis gura mai mult cand am inregistrat-o pe asta. Cre'ca am intentionat sa fie asa gloomy vocea, dar nici chiar sa sune ca si cand eram drogat.

 

rigoletto___welcome_to_my_domain.mp3

Asta e un fel de "parodie" black metal. Versurile sunt scrise chiar de mine, age 13. Observati productia ultra-raw, care face de rusine orice demo Mayhem. :)

 

Mai multe, in curand...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest domnul Rig
eventual umbla la synth sa nu fie asa de abraziv :)

Ah pai mie imi placea asa - notele joase creeaza o atmosfera apasatoare as it were. As vrea eu sa mai variez dar nu am asa mare dexteritate la tastatura. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
ce legatura are abrazivitatea sunetului cu cat de jos suna?!

oricum, daca nu ai dexteritate la tastatura poti sa scrii notele midi cu mausul :)

Ma rog, asa era synthul, abraziv, nu-s 1337 ca sa-l schimb in Fruity. Si am vrut sa ma prefac ca cant la clapa :) nu sa scriu notele.

Link to comment
Share on other sites

Whehehey, este februarie! Iata prima mea creatie pentru FAWM. Se numeste Anyone Can Play The Blues (Not Everyone Is Eric Clapton).

 

rigoletto___01___anyone_can_play_the_blues.mp3

 

la cat de rau esti de gura {am observat ca dai in toti pe aici asa la gramada}ar fi trebuit sa iasa ceva asa >>>>> la superlativ. eu am o propunere ce ar fi sa ti schimbi nick nameul in ridicoletto suna mult mai misto si e mai aproape de adevar

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
la cat de rau esti de gura {am observat ca dai in toti pe aici asa la gramada}ar fi trebuit sa iasa ceva asa >>>>> la superlativ. eu am o propunere ce ar fi sa ti schimbi nick nameul in ridicoletto suna mult mai misto si e mai aproape de adevar

Am eu alta propunere: ce-ar fi sa comentezi melodia (mai precis) si nu pe mine?

Link to comment
Share on other sites

@lagis: invata sa faci un quote calumea; eu propun sa iti schimbi tu g in b :)

 

 

observ ca umblati pe aici asa in gasca. de fapt propunerea ta tine de gasca . ar mai fi o varianta la ea {omulet de zapada. cezici ?} revenind la subiect eu nu fac afirmatii gratuite si quoteul asta e direct la subiect sau in traducere ca sa intelegi piesa cu pricina nu are nici cap nici coada .

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
in traducere ca sa intelegi piesa cu pricina nu are nici cap nici coada .

Nu tre' sa ma iei cu "in traducere" ca inteleg foarte bine. Cum n-are cap? Are un intro acolo. Si are si coada - se subtiaza din ce in ce mai tare pana se termina! :)

Link to comment
Share on other sites

@lagis:

1. ai uitat sa inchei quouteul si arata ca si cum ai fi postat tu acele cuvinte.

2. chiar daca nu ar avea cap si coada, poate rigoletto nu a vrut sa puna; it's called originality and experimenting.

3. afirmatie e gratuita si nimeni nu te-a intrebat cum crezi ca ar trebui sa ne alegem nickurile, ok? mai ales pe un thread dedicat comentarii *melodiilor*.

4. "revenind la subiect": subiectul tau sau al threadului. pseudo-quoteul facut de tine nu are nici o legatura cu mel postate aici.

5. nu umblam in gasca, iar propunerea mea nu tine de gasca. pur si simplu am facut un comentariu la propunerea ta (inutila) cu privire la modificarea nickurilor. ps: nu il stiu pe rigoletto in persoana, nu il am in lista de mess, nu comunicam pe mail sau prin pm => ideea ta ca umblam in gasca e nefondata.

Edited by Susceptor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.