www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Multiefect Analog Aria Ape-2


Recommended Posts

Pret: 0 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: 0726560908


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Accept schimburi

Schimb multiefect Aria APE-2, made in Japan, prin anii '80, cu pedala wah-wah decenta.

 

Cate ceva despre multiefect:

 

- In afara de Delay, toate celelalte efecte sunt analogice.

 

- Distorsul - cu "Turbo" - este de fapt un super overdrive, suficient si pentru chestii dure. Iar prin adaugarea de "Turbo", devine un distortion interesant si versatil.

 

- Chorusul este foarte organic, unul dintre cele mai bune pe care le-am intalnit pana acum. Asemanator cu Ibanez CSL Chorus pe care l-am avut in urma cu ceva ani, din pacate.

 

- Delay-ul este digital, e putin "tweaky" pana gasesti exact ceea ce cauti, dar altfel isi face treaba corect.

 

- Interesant acel "Effect Loop" care este de fapt posibilitatea de a insera un efect extern ce poate fi comandat on/off de pe multiefect.

 

- Foarte folositoare sunt switch-urile prezente in dreptul fiecarei pedale, care pot selecta ce efecte vrei sa lasi active pe acea pedala, practic niste preseturi. Astfel poti comanda fiecare preset, cu nivelul propriu de iesire.

 

- Poturile sunt ok, nu haraie sau altceva. Vreau sa dau multiefectul la schimb cu un wah decent, gen Crybaby sau Vox 847, deoarece folosesc deja un Boss ME-8 care e mai aproape de ce imi doresc si mi-ar trebui un wah mai mult decat multiefectul Aria.

 

- Desi are carcasa din plastic, multiefectul pare solid, ceva in genul Boss-urilor sau Zoom-urilor din epoca. Nu e crapat sau lovit, starea fiind surprinzator de buna avand in vedere varsta. Nu este o jucarie, ci un multiefect gandit sa acopere necesarul general de efecte, asa cum erau cerute in anii '80.

 

Astept oferte pe PM.

 

As fi interesat la schimb si de o doza de bridge vintage style, gen SD '59, DiMarzio Super Distortion sau PAF Pro, etc.

PS. - Wah-ul poate sa fie si mai vechi, doar sa functioneze ok. Nu imi pasa de aspect.

post-639-0-64609400-1440374361_thumb.jpg

post-639-0-87228800-1440374364_thumb.jpg

post-639-0-43056200-1440374365_thumb.jpg

post-639-0-67977000-1440374365_thumb.jpg

Edited by Dooku
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.