www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mustaine a trecut la Dean


ciuci
 Share

Recommended Posts

Guest mateiutzu

e veche povestea !

din cate am inteles varianta neagra se va scoate in vreo 200 de exemplare semnate de DAVE si va fi pusa in vanzare pt. o suma destul de mare. Cea alba va fi comercializata sub titulatura Dave Mustaine Signature. Nu stiu cat de bine e ca a plecat la DEAN. Daca stam sa ne gandim bine, la ESP avea mult mai multe chitari signature. Ba chiar cei care nu isi permiteau ESP isi puteau cumpara varianta mai ieftina LTD dar tot cu semnatura lui DAVE.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
Si da, ambele chitari sunt chiar MAI urate decat niste jacksonuri :)

 

Deci e clar... daca Elethan a zis ca sunt mai urate decat niste Jacksonuri :)

Link to comment
Share on other sites

Si asta-i adevarat.Dar poate are un stil de viata care nu si-l poate intretine din ce castiga in mod normal.Sau poate pur si simplu vrea sa faca un ban in plus.Nu mi se pare asa grav, din moment ce a muncit mult sa ajunga unde este si sa poata sa scoata signature guitars :)

 

Iar la remarca cu urate, nu sunt pe gustul meu, cu siguranta cineva le gaseste misto :)

 

Eh, cat despre metallica, lor li s-a urcat la cap.Again desi mi s-a parut la vremea aia actiunea lor sub orice critica, daca e sa analizam atent detaliile, din punct de vedere moral, aveau o oarecare justificare sa faca asta.

Link to comment
Share on other sites

Ce sa se sharuiasca muzica pe gratis? Asta nu reprezinta piraterie! De ce? Ca n-ar fi luat nimeni CD-ul oricum!!! Piracy is not "lost sales". Cind o sa fie un CD mult sub 10$, cind n-o sa mai fie pline de ***-uri numite DRM, poate-poate...

 

Hai deja ca o dam in off-topic. Deci ala nu e headstock Dean.

Link to comment
Share on other sites

ce nu imi place mie, este triunghiul acela metalic unde intra corzile... la esp erau doar niste inele individuale pe fiecare coarda ->mult mai mult bun gust....

si pot sa zic ca nici hardware'ul gold nu ma incanta... modelul gri imi pare mult mai tare ca celalalt.... cat despre headstok e ok, dar erau mai tari cele de la esp

Link to comment
Share on other sites

ce nu imi place mie, este triunghiul acela metalic unde intra corzile... la esp erau doar niste inele individuale pe fiecare coarda ->mult mai mult bun gust....

si pot sa zic ca nici hardware'ul gold nu ma incanta... modelul gri imi pare mult mai tare ca celalalt.... cat despre headstok e ok, dar erau mai tari cele de la esp

Logoul Dean Guitars e aiurea rau de tot. Macar daca faceau headstockul "traditional" dean. Atunci ar fi fost mai interesant.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Modelul signature de la ESP era mai reusit din punctul meu de vedere. Un model mai finut desi recunosc ca nu sunt fun Flying V.

 

Off-topic. Citind thread'ul asta mi-am dat seama ca nu am mai ascultat Megadeth de pe la Youthanasia. Apoi mergand pe link'ul de la BlabberMouth nu am putut sa ma stapanesc si am dat un play pe Gears of War. Sincer...era Cargo in engleza. :)

Link to comment
Share on other sites

QUOTE(ciuci @ Feb 26 2007, 11:08 AM)

nu ca nu era de asteptat dar acum si Glen Dover a trecut la Dean.... http://www.deanguitars.com/glen_drover.php

 

(ce corcitura hidoasa intre lp si modelu ala dimebag )

 

 

se numeste caddilac, si este superba...!

poate cand o sa tzii una in mana o sa shtii despre ce vorbeshti...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.