www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Aeon Blank Cauta Tobosar Si Bassist


Recommended Posts

Salutare!


Trupa Aeon Blank cauta tobosar si basist. Suntem o trupa de alternative cu ceva influente metal, dark wave, goth etc. Avem deja 2 albume lansate si suntem semnati cu Universal Music Romania. Cel de-al doilea album, "Dark Waters", a fost lansat in noiembrie 2014. Calitatile pe care le cautam in ceea ce-i priveste pe cei 2 viitori membri sunt urmatoarele:


- Sa fie din Bucuresti sau imprejurimi, cu disponibilitate pentru ora 20 seara, in vederea desfasurarii repetitiilor/concertelor.


- Sa detina instrumente proprii. Incurajam basistii care detin bass in 5 corzi, desi nu e un must. Where there's a will, there's a way si pe 4 corzi 


- Avand o istorie de concerte si festivaluri + 2 albume in cei 4 ani de cand cantam, nu am dori colaborari cu muzicieni amatori. Totodata, nici noi nu am cantat in Dream Theater sau Dirty Loops, dar de preferat ar fi sa existe un nivel de experienta si profesionalism in ceea ce priveste scena si cantatul la instrument in general.


- Daca mai faceti parte dintr-o trupa cu activitate intensa sau dintr-o trupa de coveruri, ne-am bucura sa va avem in echopa dar trebuie sa existe o oarecare importanta acordata si acestui proiect. Am depasit discutiile de genul "Da frate, dar cu aia fac bani". Cautam oameni pasionati, care sa fie dispusi sa cante indiferent de "cati bani se fac". Muzicienii care au mai cantat in trupe de compozitie stiu deja asta 


- Dat fiind faptul ca si noi avem joburi de zi, daca gasim pe cineva in aceeasi pozitie ca si noi, ar fi excelent. E o trupa de compozitie si nu putem spune ca ne lafaim si bani, in vilele si masini.


- Exista o sala de repetitie, in zona Iancului, unde ne desfasuram activitatea, costurile fiind suportate de trupa.


Mai jos este ultimul nostru single + pagina trupei. Mai multe inregistrari de studio si live sunt disponibile pe youtube.


La prima vedere pare ca va cerem pe mama si pe tata, dar secretul unei trupe este sedimentarea unei componente stabile si vrem sa stiti conditiile din capul locului.


Pentru mai multe detalii: PM sau numarul de telefon 0741422213.


Avand toate piesele printate, produs finit cat si multi-track, va putem pune la dispozitie platforma pentru pregatirea unor piese pentru auditii.


Va multumim si abia asteptam sa va cunoastem! 


Cheers!


Mircea


 


 



 


 


Pagina oficiala de Facebook a trupei: 


 


 


https://www.facebook.com/AeonBlank


Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.