www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tc Electronic Flashback X4 Cu Boss Dd-20 Giga Delay


Recommended Posts

Pret: 0 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: 0741422213


Link producator: -


Stare: Nou

Accept schimburi: Accept schimburi

Salutare,

 

Schimb TC Electronic Flashback X4 cu BOSS DD-20, cum am zis si in anunt. Pedala o am de 5 luni, cumparata de la Audio Sys din Bucuresti, inca in garantie.

 

As avea ca pedala Boss sa fie intr-o stare buna. Tinand cont ca din punct de vedere al pretului, pedalele sunt cam la acelasi pret, nu se va pune problema de vreo diferenta in bani.

 

PM sau la telefon 07414222213

 

Va multumesc si un an nou cu cat mai multe realizari.

 

Cheers!

 

Mircea

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Suna bine, mai Marius dar nu e atat de tweakable precum e Boss. De exmplu, Tape delay-ul de pe TC e mult mai inchis decat la Boss. Iar de stricat ton, nu stiu daca e o diferenta ca de la cer la pamant. Adica nu stiu cat de mult o sa afecteze tonul. In cel mai rau caz, ii pun un buffer langa si aia e :) Totusi, ti-am mai zis: Pentru multe trupe si chitaristi care mie imi suna bine si pe care le privesc ca model pentru ce vreau eu sa fac, un DD-20 era musai pe pedalboard-ul lor. Poate totusi o sa apuc sa fac cu A/B cu al meu si cu Boss-ul si o sa ma conving. Daca e un compromis usor de acceptat, o sa il iau.

Link to comment
Share on other sites

Eu am cam avut, cu mici exceptii, cam toate delay-urile mai rasarite de pe piata.Tape Delay-ul de pe TC suna exact cum trebuie sa sune, adica mai dark, cel de pe Boss suna a orice, dar nu a tape delay. Pentru X4 exista 4 sloturi de toneprint, poti sa iti pui acolo absolut orice ton ai nevoie, poti lua un tape, il prelucrezi putin ca eq daca vrei si sa il salvezi intr-unul din sloturile disponibile. Eu te sfatuiesc sa nu faci prostii pe care sa le regreti si sa incerci sa rezolvi problema cu ce ai la dispozitie, Flashback este cu cateva generatii mai evoluat fata de Boss. Dupa parerea mea este delay-ul cu cel mai bun raport calitate pret de pe piata la ora actuala. In plus e mega simplu de folosit

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.