www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Casti Akg K271 Mkii


Nou Venit
 Share

Recommended Posts

Pret: 350 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: 0747443322


Link producator: http://www.thomann.de/ro/akg_k271_mkii.htm


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Salut,

 

Castile le am de ceva timp, le-am folosit intens vreo 2 ani - in principal la ascultat muzica de pe laptop.

 

Am schimbat ear-pad-urile, cablul si buretii protectori ai difuzoarelor. Nu au probleme legate de sunet. Un singur lucru este defect la ele si anume sistemul de redimensionare in functie de marimea capului, pe partea dreapta. Am improvizat eu ceva (o sfoara neagra) astfel incat castile sa functioneze (aceste casti au un sistem de oprire a sunetului cand sunt date jos de pe cap ce se bazeaza si pe sistemul de redimensionare), fara sa modific deloc casca.

 

De cam 6 luni incerc sa comand piesa de la reprezentantii service AKG din Romania insa posibil sa fie prea multa bataie de cap pentru ei, pentru prea putini bani - piesele costa 10 ron... Voi mai incerca si saptamana viitoare. In caz ca reusesc, voi schimba sistemul (un plastic si un elastic) si de pe partea cealalta, sa fie ambele noi. In total ma costa 60 de ron.

 

Multumesc,

Alex

post-29963-0-81444300-1410694621_thumb.jpg

post-29963-0-40640800-1410694624_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Castile sunt reparate acum - au intinzatoare noi, pad-uri noi, cablu nou - 350 de ron, cumparatorul plateste transportul - ultima oferta, nenegociabila.

 

Dupa reparatie au un mic defect estetic, pentru ca suruburile sunt sub un autocolant care s-a dezlipit aiurea... Oricum, este minor, nu influenteaza sunetul deloc si totul este aproape nou la ele.

 

Alex 

post-29963-0-02242500-1413912177_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.