www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Amp De Chitara Fender Fm212R, 100W


Recommended Posts

Pret: 1000


Localitate: Targu Mures


Contact: 0746 089 479


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Accept schimburi

Vand amp de chitara Fender FM212R, 100W. L-am luat acu cativa ani pentru evenimente de cantat pe scene mai mari, dar pt ceva vreme nu m-am implicat in proiecte muzicale de genul, si l-am tinut acasa. Recent am participat la un eveniment mai mare, dar ampul iarasi nu l-am dus pt ca erau ampuri de mii de euro fiecare. Ampul e intr-o conditie foarte buna, functioneaza perfect, musca bine sunetul... In casa daca ii dau drumu, il tin sub 2 pt ca imi sar vecinii si parintii in cap si vibreaza geamurile de ii dau mai mult. Are 2 canale cu pedala de switch intre ele, ce nu am folosit-o ever... Un canal de clean si un canal de drive cu optiune de "more drive". Imi place ampul f mult pt ca are un sunet cald si pt simplu overdrive ca sa ii dai sunetului umpic de cruch, sa maraie putin, dar si pentru solo. Cine are nevoie de un amp de asa putere mare, il va aprecia. Vreau sa imi iau un amp mic pt apartament... un Hughes & Kettner 5 si sincer nu am nevoie momentan de ampul asta puternic. E prea galagios si la volum sub 3 nu musca sunetul asa cum musca orice amp cand ii dai volum sa sune. Are si reverb desi nu il folosesc pe cel de pe amp, ci unul dintr-o pedala Verbzilla. Ampul l-am luat cu 1400 Ron nou noutz din magazin, si il dau cu 1000 ron (negociabil). Tel: 0746 089 479 (Tg Mures)

post-30828-0-93880400-1410274368_thumb.jpg

post-30828-0-52095600-1410274369_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

salut!

am prin gluma , stai linistit ....

eu am amplifu asta din Grecia de la un american , dar nu gasesc in el un ton bun pentru electroacustica.

Are tot felul de sunete , solouri ,genuri de muzica (SATRIANI, STEVE VAI ....)ecouri ......toate nebuniile.......e prea complicat , tuner,....

mie imi trebuie ceva doar cu clean si atat , poate un delay.....si cam atat , si sa aiba cel putin 50 -60 w

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.