www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Ibanez Rg320 Fm


Dooku
 Share

Recommended Posts

Ibanez RG320 Flamed Maple, cu case. Are cam doi ani, nu are nici o zgarietura, ciupitura sau altceva, suna absolut bestial mai ales dupa ce i-am schimbat doza de bridge cu un Seymour JB trembucker (nu apare in poze).

De asemenea, i-am schimbat si Floydul cu unul nou si mult mai stabil (il dau si pe cel vechi in pretz), i-am montat si un suport pentru imbusuri pe spatele grifului (nu apare in poze).

Chitara are tastele rectificate de curand, asa ca nu exista zbarnaituri sau alte alea, corzile (D'Addario 009-046) sunt foarte jos fara nici un fel de probleme.

Nu o dau pentru ca ar avea probleme, ci pentru ca astept sa-mi vina un alt Ibanez din Germania, si nu-mi permit doua scule.

Am rugamintea sa nu postati pentru prostii, chitar este super-beton, si merita vazuta si incercata inainte de orice comentarii stupide.

Pretz: 15.000.000 nediscutabil.

Sunati pentru orice alte detalii.

0726560908

Daniel

 

A, am uitat sa precizez: la Muzica este 20.000.000 noua, standard, exact acelasi model, fara case.

Link to comment
Share on other sites

Guest telecaster_addicted

salutare , m-ar interesa si pe mine floyd-ul daca nu l-ai dat inca! si spune tu cat ceri pe el :)

Link to comment
Share on other sites

Guest darkforestlake

Ceau .. pe mine m-ar interesa intr-un fel chitara.. Humbuckeru d la bridge nu ma intere .. am un DiMarzio X2N deci oricum zboara c e acolo :) ... eu ti-as propune, dak te intere, un schimb .. eu am un B.C. Rich Special Edition - Body Art - Mockingbird- 40 Lashes .. tot basswood ca si corp .. tot gat maple.. tot taste jumbo .. e fixed bridge .. nush dak te intere .. dai de stire.. dak esti interesat da mail la atiroch@yahoo.com si vedem cum facem ..

mai vb.

Link to comment
Share on other sites

Salut everybody,

Trebuie sa recunosc ca nu ma prea descurc cu sculele si butoanele astea de pe forum, asa ca am sa raspund tuturor odata:

- Referitor la floyd - bineinteles ca il dau, ca nu mai am ce sa fac cu el, dar nu stiu cat sa cer pe el. Oricum, nu ma gandesc sa pun un pret a la Muzica... Propuneti si voi un scor si discutam. In orice caz are toate marafeturile: menghina, floyd, maneta (de viteze :-)), piloni, arcuri, etc.

- Mokingbird-ul - pare sa fie o chitara frumoasa, am vazut-o pe net, dar nu ma intereseaza un schimb, decat poate (asa cum am mai spus-o catorva colegi de forum pana acum) cu ceva gen Les Paul. Bineinteles, nu cu unul original ca nu sunt chiar asa aberant, ci cu o "clona", gen Ibanez Artist, Cort M600, Epiphone LesPaul Heritage and so on. Si cu diferenta de rigoare, of course. Pentru ca, asa cum am mai spus-o, nu mai vreau o chitara cu tremolo. Vreau ceva clasic, atat constructiv cat si ca sound. In orice caz iti multumesc pentru oferta.

- In alta ordine de idei, in cateva zile voi monta si un Seymour SH-2N Jazz. Asa ca pretul va creste. Daca este cineva mai tentat de combinatia (celebra de altfel) JB + Jazz, atunci discutam peste cateva zile.

Puteti sa ma sunati la tel de mai sus, pentru orice intrebare, e mai rapid decat forumul.

Toate cele bune.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.