www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Membri Trupa Hobby Rock Alternativ


Guest Downshifter
 Share

Recommended Posts

Guest Downshifter

Tanar cu obligatii (35+), incepator in mai multe, caut alti "tineri" care sa se priceapa cel putin cat mine la cantat rock, pentru petrecerea unor clipe de neuitat, poate chiar mai mult. :)

 

Am experienta dupa cum urmeaza:

- chitara: fac parte ritmica destul de bine zic eu, solistica insa simplutza.

- tobe: am inceput de cateva luni bune, cred ca pot face ritmuri simplutze destul de bine si breakuri de asemenea simple

- voce: cu asta m-am nascut (!) deci am experienta cea mai mare. Vocea e destul de suava/normala, gen Andries, dar cu ceva efecte aplicate se mai inaspreste si devine mai interesanta.

 

Cu ce am descris mai sus as fi putut sa stau linistit restul vietii fara sa ma agit sa ies in fatza :)

 

Problema e ca am facut cateva piese (compozitie, chitara ritmica, chitara solo, voce; tobe din computer) care au placut si altora foarte mult, incat sa ma faca sa vreau sa le inregistrez ca lumea, cu mai multi oameni, nu numai eu, eu si eu.

 

Genul este greu de stabilit (pt mine) dar e ceva usor bolnavicios, cazut psihic totusi destul hard. Cunoscatorii din jur i-au zis post-punk, altii rock gothic. Mai important e sa mai gasesc si pe altii carora sa le placa cum suna si sa vrea sa le dezvoltam mai departe.

 

Sunt deschis si la piesele celorlalti (apropo: nu vreau sa ma fac sef de trupa ci coleg, ceea ce vad ca e o problema in multe post-uri), insa nu m-as baga la cover-uri pt ca vreau sa cant de hobby/recunoastere in viu, nu sa scot bani prin cluburi.

Sunt dispus sa "dau" din mana oricare dintre "talentele" de mai sus si sa raman cu un singur rol numai sa vad piesele astea cantate bine de tot.

 

Ca locatie mi-ar conveni mai mult zona de nord a Bucurestiului, eu fiind in zona Prisma (Balotesti) dar venind sigur si in Bucuresti aproape zilnic. Repetitiile le-as vedea saptamanale, vedem unde, in curand poate chiar la mine (planific amenajarea unui loc in beci, langa vinuri :)

 

In fine, daca vrea cineva ma puteti gasi pe yahoo mess: csebe. Ultima piesa pe care am inregistrat-o este atasata.

 

Toate bune.

Downshifter___Fear.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest Downshifter

Up!

 

Intre timp numarul de piese a crescut la 5 iar eu se pare ca-s mai mult tobosar decat chitarist.

 

Oameni buni, daca ne adunam in urmatoarea luna putem fi pregatiti la Mamaia 2011 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Downshifter

Acum suntem patru (din care doi au 18 ani deci avem diversitate din punct de vedere al varstei).

 

Ne mai trebuie un tobar sau o voce care sa aiba timp de repetitie 4 ore pe saptamana, sambata.

Aruncati un ochi peste piesele de la http://www.myspace.com/downshtifter si daca le puteti sustine dpdv ritm sau voce dati-mi un semn plz.

 

Si apropo de Mamaia, e o greseala. Vroiam sa zic "Cerbul de Cauciuc" :)

(sau "Floarea din Gradina"? Mai exista oare?)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.