www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Informatii despre o chitara ciudata


Guest MastaBlasta
 Share

Recommended Posts

Guest MastaBlasta

ce imi puteti spune despre chitara asta? un coleg de-al meu vrea sa si-o ia...stiu doar ca este un reghin...ce fel de doze are?cam ce model este?cam cat de nasoala este :( ?si da,este la mana a doua si costa 700 de mii...deci pt banii pe care ii da,e clar ca nu isi ia mare bijuterie... :) dar aspectul ei ciudat m-a mirat foarte tare...in special dozele...nici macar nu stiu dc sunt single sau humbucker... :):)

post-815-1137685931_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

dozele sunt single si sunt varza... la banii astia as lua si io o chitara si as mai baga vreo 300 de euro in ea sa o fac sa rupa

Link to comment
Share on other sites

Guest MastaBlasta

treaba lui ce face cu ea...e alegerea lui...dar atat vrea sa dea din mai multe motive...

tot ce sper este sa nu ma considere un dusman!poate sa provoace niste rani serioase cu chestia aia...si dc ii mai si da foc inainte... :):)

Link to comment
Share on other sites

hihi... am avut si eu o chitara dinasta.. si inca o mai am... imi place ce zice seb cu da-i foc... :) dar nu te lua dupa el.. hendrix a dat foc la Hora?? nu.. ci Hendrix a dat foc la Fender.. da toata lumea stie ca singura chitara care merita sa ia foc este un Fender Stratocaster.. fie el lefthand sau normal.. cat despre doze.. o bucata de plastic, o foita de metal, niste sarma care se vrea a fi bobinaj si doua bucati de magnet luate de la laboratorul de fizica... in rest.. grifu naspa( chiar nu are cum sa fie bun).. cheitele sunt bune.. :)

 

PS. tipu iti da el bani sa o iei, sau tre sa platesti tu? haha :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MastaBlasta

hihi... am avut si eu o chitara dinasta.. si inca o mai am... imi place ce zice seb cu da-i foc... B) dar nu te lua dupa el.. hendrix a dat foc la Hora?? nu.. ci Hendrix a dat foc la Fender.. da toata lumea stie ca singura chitara care merita sa ia foc este un Fender Stratocaster.. fie el lefthand sau normal.. cat despre doze.. o bucata de plastic, o foita de metal, niste sarma care se vrea a fi bobinaj si doua bucati de magnet luate de la laboratorul de fizica... in rest.. grifu naspa( chiar nu are cum sa fie bun).. cheitele sunt bune.. ;)

 

PS. tipu iti da el bani sa o iei, sau tre sa platesti tu? haha :o

nu o iau eu...ci un coleg...eu am un squier affinity strat :) ...si nu ii dau foc :) ...mie imi convine sa o ia pt ca asa o probez si eu pe gratis,dar alegerea e a lui...ca tot veni vba,cred la cum arata,este mai degraba de unica folosinta... :( si la pretul ala,cred ca am vazut un pachet de seringi de unica folosinta mai scumpe... :) eu vreau totusi sa il ajut prezentandu-i chitara asa cum este...adica drept un lemn de foc... ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.