www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Antipop - Falticeni


Jambi
 Share

Recommended Posts

Iaca imi fac si io curaj sa postez o piesa cu trupa din orasul meu natal (Falticeni). Trupa se numeste ANTIPOP (dupa cum zice si in titlul topicului) iar piesa se intituleaza DOMESTIC.

E trasa anul trecut printr-un mixer bergenbier :), chitara tot cu procesor bergenbier vocea pe un Shure SM58 imprumutat :), basul e tras de basistul nostru MESE numai el stie cum iar tobele sunt facute tot de el in fruitty loops.

Sper sa va placa si astept pareri! :)

filehost_Antipop_Domestic_demo.mp3

PS: masterizarea acelasi MESE :(

Link to comment
Share on other sites

Salutare mai Falticeni :) Ia uite si baietii din oras de la mine hehe. Piesa e frumoasa pacat de inregistrare :( . Luati si trageti piese in studio ca aveti cu ce :) . Hai salutare si lui Mese si all care mai sunteti in trupa ca a trecut mult timp. 7 ani ? :) eram in liceu pe atunci B)

Edited by Marius T
Link to comment
Share on other sites

Marius Tabac? Nu stiam de unde te cunosc. Esti fratele lui Ionut care a fost coleg de clasa cu mine in generala...... ma ce mica e lumea :)

Da, Mese e fan Les Claypol iar numele ANTIPOP vine de la piesa cu acelasi nume al trupei Primus :(

Multam fain de incurajari!

 

Asa e :) mai furam si eu una alta de la baieti de la chitara cand eram prin liceu bica gica.. mese... u know :)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest MONOKEROS

Iaca imi fac si io curaj sa postez o piesa cu trupa din orasul meu natal (Falticeni). Trupa se numeste ANTIPOP (dupa cum zice si in titlul topicului) iar piesa se intituleaza DOMESTIC.

E trasa anul trecut printr-un mixer bergenbier :), chitara tot cu procesor bergenbier vocea pe un Shure SM58 imprumutat :), basul e tras de basistul nostru MESE numai el stie cum iar tobele sunt facute tot de el in fruitty loops.

Sper sa va placa si astept pareri! :(

filehost_Antipop_Domestic_demo.mp3

PS: masterizarea acelasi MESE B)

Buna piesa...

Cool :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mese_bass

Salut!

Dupa cum v-ati dat seama, Jambi colegul meu bate campii. "Domestic" e trasa sub orice critica (numai cum eu stiu :) ...Jambila ai de primit!!!).

Dar ca sa nu-l discreditez pe amicul meu, piesa poate fi ascultata o singura data, (daca stati bine cu nervii, poate de doua ori)...

Cealalta....fara voce nu suna a nimic...ce era mai important-lipseste cu desavarsire.

Dar ca sa va faceti o parere (cam ce am vrea sa cantam si cam ce ne iese) se pot asculta in starea care sunt. Asteptam pareri si critici in continuare, poate ne sugerati directia spre care ar trebui sa ne indreptam...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.