www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupã Alternative - Cãutãm Toboșar - București


BAZi
 Share

Recommended Posts

Salut.

Ești toboșar? Poate că ți-ar plăcea să cânți cu noi.

Noi = o trupa alternative din București, momentan 4 membri - 1 voce și 3 chitare (din care 1 bass), cu vârsta între 20-25 ani, experiență medie.

 

Pe scurt, am cântat 3 ani prin diverse locații, "am cărat pianul" pentru a căpăta ceva experiență, ne-am definitivat stilul și acum suntem în procesul de a ne completa un set de piese pe care ne vom baza activitatea. Recent, fostul nostru toboșar și-a gasit altă ocupație și avem nevoie de un nou coleg.


Repetam 3h în weekend, uneori adaugând 2h joi seara (19:00 - 21:00) - zona Universitate.


Ne dorim un toboșar care să se împace binișor cu click-ul (metronom) pentru că avem unele piese pe care le vom interpreta live cu backing track-uri. Ca și vârsta, undeva între 17-26 este ok. În perioada imediată intenționăm să ne finalizăm piesele și să ne pregătim prestația live - deci nu promitem maine concerte și bani, dar nici timp de pierdut nu avem.


Alternative e un termen destul de vag, dar sper că din scurtul fragment de mai jos îți poți face o idee despre ceea ce cântăm noi - dacă ți se potrivește sau nu:

 

https://soundcloud.com/bazi/demo-pt-rgc

Dacă ești interesat, aștept un PM :)

Mulțumesc pentru timpul acordat.

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.