www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Familia De Pedale-Efect Marshall


Recommended Posts

[E doar o părere, bazată pe experienţa proprie:]

 

Îmi plac pedalele-efect de la Marshall:

- fac treabă bună şi chiar foarte bună, deşi probabil că în fiecare "gen/domeniu de efect" sunt altele şi mai bune;

- se prezintă bine (estetic şi ca anduranţă):

 

IMG_0415_.jpg

 

P.S. Îmi lipseşte o piesă pentru a completa colecţia actuală.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Destinul/întâmplarea, să zic aşa!

 

http://forums.rgc.ro/topic/28119-poze-cu-amplificatoarele-si-efectele-noastre/?p=876727

 

 

Pedale Marshall in sir indian, .... care se temina in ampuri Vox. Cum de nu ai mers pe aceeasi linie? Nu intreb cu vreun anume motiv ci doar din curiozitate.

Link to comment
Share on other sites

din pv electronic, singurele pedale cu cablaj " star ground" de pe piata - ma rog, care mi-au trecut prin mana, si chiar mi -au trecut ceva.

suna f bine, ma refer aici pt cele de drive - jackhammer, blues breaker, guvnor, drive master, shredmaster, dar conteaza f mult ampul. ele sunt facute sa emuleze un ton marshall peste un eq fender. asa ca daca ai alt amp, faci doar zgomot, care e posibil sa-ti si placa, caz in care este bine sa lasi chitara si sa te apuci de altceva:)))

o foto cu dovada ca imi plac:

post-19049-0-57072200-1405515960_thumb.jpg

Edited by sorin65
Link to comment
Share on other sites

din pv electronic, singurele pedale cu cablaj " star ground" de pe piata - ma rog, care mi-au trecut prin mana, si chiar mi -au trecut ceva.

suna f bine, ma refer aici pt cele de drive - jackhammer, blues breaker, guvnor, drive master, shredmaster, dar conteaza f mult ampul. ele sunt facute sa emuleze un ton marshall peste un eq fender. asa ca daca ai alt amp, faci doar zgomot, care e posibil sa-ti si placa, caz in care este bine sa lasi chitara si sa te apuci de altceva:)))

o foto cu dovada ca imi plac:

Pe ce il canti, pe Fender sau pe Vox? ;)

Link to comment
Share on other sites

mah, eu l am incercat pe twin. dar l-am facut pt un amic care are twin, super reverb si un palmer. in vox nu l-am incercat pt ca merg doar cu rangemaster in fata. acum ceva vreme foloseam pt vox un seitcher care mi baga in return emulatoare amt de marshall, fender, 5150, bogner sau mesa. daca voiam alte tonuri. dar le-am praduit:)

Edited by sorin65
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.