www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rebobinaj Doze


Alexandru Anton
 Share

Recommended Posts

Pret: 0 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: anton.alexandru22@gmail.com


Accept schimburi: Nu accept schimburi

Salut! Nu stiu unde sa postez asemenea topic, mii de scuze daca l-am postat unde nu trebuie. Intrebare : ma poate ajuta si pe mine cineva cu rebobinajul a doua doze? Si daca da, un pret va rog :) Multumesc anticipat! :)

Link to comment
Share on other sites

Poate e mai ușor dacă spui exact ce urmărești:

  1. Ai două doze (funcționale sau nu) și vrei să le modifici caracteristicile astfel încât să fie similare cu alt model.
  2. Ai două doze care printr-o minune s-au ars și vrei să le restaurezi funcționalitatea, conform parametrilor inițiali.
  3. Ai două doze care printr-o minune s-au ars și vrei să le restaurezi funcționalitatea fără pretenții asupra caracteristicilor rezultante.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pune niste poze,povesteste ce s-a intamplat cu dozele sau poate vrei sa le modezi,in general care este scopul. Daca sunt in stare de functiune,nu e obligatoriu sa le rebobinezi, se poate schimba magnetul si se obtin alte tonuri,se pot modifica valorile potentiometrelor de volum si ton,se pot folosi retele de ton pasive pt fiecare doza in parte,etc. Eu am construit doze din magneti de dinam de bicicleta (la sfarsitul anilor '70) si au fost cele mai faine doze pt clean pe care le-am auzit vreodata.Sunt posibilitati nelimitate.Topicul nu este o prostie.Dimpotriva,e vorba de o intreaga lume DIY,fascinanta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.