www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel Osteporoza #1 - Cantare


ADIDAS
 Share

Recommended Posts

In urma votului userilor rgc backingtrackul de balada a iesit castigator si pe ala o sa cantam.

 

Cantarea dureaza 3 saptamani deci nu e nevoie sa postati din prima saptamana. Ma astept sa iasa niste gemuri de prune mai rasarite. Sincer, sper sa nu iasa palinca ci gem.

 

Cred ca ar fi corect ca fiecare sa aiba trei incercari.

 

Asadar si prin urmare, la treaba.

Ballad.mp3

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Teoretic eu nu prea am ce cauta aici, avand in vedere ca (presupun ca) duelul se adreseaza celor mai "tari in degete", capabili sa improvizeze si sa le si iasa ceva cat de cat ok. Nu am intentionat sa particip la duel tocmai din acest motiv, insa mi-a placut atat de mult backing trackul, incat mi-am zis macar sa incerc sa cant si eu "doo note, trei minciuni" pe el. Unele bucatele le-am improvizat, altele erau gata gandite de dinainte. Din pacate, atat cunostintele mele in materie de game & stuff, cat si tehnica mea lasa de dorit. Prin urmare, n-a iesit nici macar palinca (de gem nu se poate pune problema), ci mai degraba aduce a... ciorba stricata? :P

 

Apropo, teoretic cele 3 saptamani de cantare au expirat ieri, deci la o adica puteti sa ma considerati in afara duelului :).

 

Asta-i ciorba:

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Teoretic eu nu prea am ce cauta aici, avand in vedere ca (presupun ca) duelul se adreseaza celor mai "tari in degete", capabili sa improvizeze si sa le si iasa ceva cat de cat ok.

 

Nu prea sunt de acord cu ideea. Eu personal am renuntat demult sa mai fiu carnatar. Acuma incerc sa dezvolt teme interesante care sa placa atat de mult incat sa le poti canta foarte mult si oamenilor sa le placa si sa ramana mult timp in mintea lor, ceva ca un hit.

 

Pana acum mie nu mi-a reusit dar inca mai incerc.

 

Apropo, foarte frumos ce ai facut pe backing track. :yay:

 

In ce priveste duelul nu stiu daca e o idee buna sa mai continui sa imi bat capul pentru ca m-am simtit foarte dezamagit sa vad ca 6 oameni au votat backing trackul asta si abia am reusit sa ne adunam 3 care sa cantam pe el din care insa nici unul nu a votat backing track-ul asta.

 

Sincer nu inteleg deloc de unde vine nivelul asta de neseriozitate aici pe forum.

 

Speram sa fim minim 11 participanti, nici nu imi faceam probleme ca nu vom fi 7 care sa cantam pe backing track.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O sa vina in curand si topicul de votare.

Acum am citit ca pot fi mai multe incercari . "For the sake of competition" ar fi dragut sa incercam mai multe versiuni. Daca mai prind un pic de timp liber o sa incerc o varianta un pic mai elaborata , ...si daca este permis bineinteles . Altfel, o sa raman la varianta cu "bocitoare" :D

Link to comment
Share on other sites

Acum am citit ca pot fi mai multe incercari . "For the sake of competition" ar fi dragut sa incercam mai multe versiuni. Daca mai prind un pic de timp liber o sa incerc o varianta un pic mai elaborata , ...si daca este permis bineinteles . Altfel, o sa raman la varianta cu "bocitoare" :D

 

Poi am zis ca fiecare poate trage pana la 3 versiuni dar am fost dezamagit dupa aia de prezenta si ma gandeam sa o las balta.

 

Acuma mi-am revenit dar daca mai aveti stamina puteti sa mai bagati macar cate o versiune de caciula. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.