www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Chitara Ibanez Sas36Qm


Keceap
 Share

Recommended Posts

Pret: 1700 RON


Localitate: RO


Contact: PM


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Salutare.

Vand acest Ibanez din seria SA, mai exact SAS36QM.

Chitara suna foarte bine, pe orice sounduri am incercat-o, blues, hard, metal, experimental...

Se preteaza la orice stil, versatila si datorita butonului de ton Push-pull,care transforma humbuckerul de la bridge in doza single coil.

Poti scoate din ea clean-uri extraordinare, concurand oricand cu alte modele, deseori peste asteptari si la tonuri Crunch sau Distortion.

Era setata destul de bine asa cum am primit-o de la Thomann, dar acum are setup nou facut de un luthier in Suedia.

Cavitatile au fost izolate magnetic cu folie de cupru, pentru a reduce zgomotul de fond.

Grifful reglat si din tija si la taste.

Am testat pe ea si corzi groase ,12 -54, cu acordaj coborat in Do,pentru ceva metale, fiind multumit si de asta.

 

Am observat tendinta unora de a cataloga chitarile facute in China ca fiind de o calitate inferioara. Pot sa spun ca aici nu este cazul. Chitara vine de la fabrica Sejung, acest model a fost ceva mai special (din cat am cercetat pe net), este de o calitate superioara altor modele fabricate in China. Se vede si se simte foarte clar, s-a pus pret mai mare pe "lucratura". Calitatea lemnului de mahon si griful set-in din artar ajuta la un sound bogat si un sustain pe masura. Plus,manopera a fost realizata foarte elegant si este clar ca au acordat atentie sporita tuturor amanuntelor. Introdusa pe piata in 2010, acum nici nu se mai fabrica.

 

Vine cu husa si strap Ibanez din stock .

A fost tinuta doar in casa si la sala, nu are niciun defect, este ca si noua.

Motivul vanzarii este ca vreau sa trec la alta,cu gandul la una cu 7 corzi.

Cer pe ea 1700 lei, a costat aproape 500 de euro, pe Thomann,acum un an.

La pretul asta concureaza oricand cu alte chitari mult mai scumpe.

Sanatate !

Multumesc.

 

post-2155-0-48478700-1401939483_thumb.jpg post-2155-0-67616700-1401939508_thumb.jpg post-2155-0-81766900-1401939536_thumb.jpg

post-2155-0-12477000-1401939553_thumb.jpg post-2155-0-78684100-1401939635_thumb.jpg post-2155-0-08244700-1401939655_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Scade la 1300 RON.

 

Oameni buni, la asa oferta mi-as zgaria si eu ochii . Plec din tara, nu o pot lua cu avionul pt ca nu am hard-case si ramane saraca in tara.

Eu imi iau alta acolo si de asta nu mai am nevoie.

Nu pierdeti ocazia , ca in 8 zile iese de la vanzare si sincer, as vrea sa o vad in mainile unuia/unei care se foloseste de ea.

Este o chitara foarte buna, ca si noua si la pretul asta este mai mult de jumatate degeaba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.