www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 55 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 55 - Votare si comentarii  

40 members have voted

  1. 1. Duel 55 - Votare si comentarii

    • Hix
      2
    • Hututui
      14
    • Victor
      2
    • winston
      1
    • un om
      18
    • Baumwolle
      3


Recommended Posts

Guest Baumwolle

niciodata live, doar pe cd

 

 

Ei, in cazul asta, permite-mi sa intru si eu in discutie: Ilun nu apare in inregistrarile de pe CD. :)

Link to comment
Share on other sites

Aveti dreptate cu totii...abia dupa ce am ascultat inca de vreo doua ori varianta mea, mi-am dat seama ca suna groaznic...falsuri la greu...asadar, votul meu merge la hututui...

Link to comment
Share on other sites

Aveti dreptate cu totii...abia dupa ce am ascultat inca de vreo doua ori varianta mea, mi-am dat seama ca suna groaznic...falsuri la greu...asadar, votul meu merge la hututui...

Asta a fost frumos. :)

 

 

Si eu l-am votat pe Hututui (luni parca intre primii).

Edited by Monyo
Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

Aveti dreptate cu totii...abia dupa ce am ascultat inca de vreo doua ori varianta mea, mi-am dat seama ca suna groaznic...falsuri la greu...asadar, votul meu merge la hututui...

 

 

 

mi-au placut mereu oamenii cu fair play. duelul este de fapt un jam la care participa cine vrea si isi prezinta abordarea proprie a bt-ului si nu votul e cel mai important ci participarea.

 

offtopic: te admir ca reusesti sa iti faci timp pentru chitara (imi inchipui cum e sa fii cu un ochi la cel mic care cred ca face ture deja :) si cu un ochi la backing track :). bravo!

Link to comment
Share on other sites

mi-au placut mereu oamenii cu fair play. duelul este de fapt un jam la care participa cine vrea si isi prezinta abordarea proprie a bt-ului si nu votul e cel mai important ci participarea.

 

offtopic: te admir ca reusesti sa iti faci timp pentru chitara (imi inchipui cum e sa fii cu un ochi la cel mic care cred ca face ture deja :) si cu un ochi la backing track :). bravo!

 

:) offtopic: admira-ma si pe mine, eu lucrez si duminica, altfel nu ar exista ziarul de luni. Doar sambata am timp toata ziua de chitara, in rest doar de la 8 in sus

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

:) offtopic: admira-ma si pe mine, eu lucrez si duminica, altfel nu ar exista ziarul de luni. Doar sambata am timp toata ziua de chitara, in rest doar de la 8 in sus

 

ai toata admiratia mea si asta este valabil pentru toti cei care fac eforturi mari sa aiba timp si pentru muzica.

am zis de un om pentru ca si eu am copil de sase luni si a fost cel mai aproape de situatia mea! :)

Link to comment
Share on other sites

mi-au placut mereu oamenii cu fair play. duelul este de fapt un jam la care participa cine vrea si isi prezinta abordarea proprie a bt-ului si nu votul e cel mai important ci participarea.

 

offtopic: te admir ca reusesti sa iti faci timp pentru chitara (imi inchipui cum e sa fii cu un ochi la cel mic care cred ca face ture deja :) si cu un ochi la backing track :). bravo!

 

 

Indiferent de competitie, fair-play-ul nu trebuie sa lipseasca, e si acest lucru ceva care ne diferentiaza ca indivizi, unii mai intelegatori, altii mai aroganti (a se vedea cazul celebru al cuiva de pe-aici care nu prea pierde ocazia sa se erijeze in singurul emitent de judecati de valoare, nu zic cine e, stie toata lumea cine e cel mai arogant de pe rgc), dar sa las asta...intr-adevar, important e sa putem invata cu totii din experientele celorlalti, din diferitele idei cu care se abordeaza aceste bt-uri care nu sunt un concurs ci un alt prilej de a ne face cunoscute de ce nu, valentele creative.

.................................

Iti intorc, Octavian, admiratia, ai probat intotdeauna prin post-urile tale un caracter special si mult bun simt!

Cat despre timpul acordat chitarii, ai dreptate, Stefan al meu merge pe 11 luni si alearga de colo-colo si cand ma vede cu instrumentu', nu stie cum sa traga de corzi mai repede...e firesc, curiozitatea tipica copiilor!

Sunt chiar si saptamani uneori care trec si nu pun mana pe chitara...deh, ca mai toata lumea, serviciu, familia etc.

In continuare, felicit din toata inima pe toata lumea care intr-adevar vrea sa comunice ceva dpdv muzical si dispretuiesc in aceeasi masura invidiosii si tembelii trufasi!

Link to comment
Share on other sites

Atat hututui cat si un om au respectul si consideratia mea pentru ceea ce au prestat in improvizatiile lor. :) Eu as indrazni sa spun ca piesele sunt sensibil apropiate ca valoare, si pina la urma nu numarul voturilor e instrumentul de masura cel mai fidel... este clar ca piesele astea doua sunt cu mult peste ale celorlalti participanti, no offence, dar poate ca nu sunt si perfecte. de exemplu, ce i se poate reprosa unui om: tonul de overdrive poate oleaca prea overdriven ;) si faptul ca l-a pus pe marele Bach in postura de a compune lickuri pedal tones pentru blues :( , deh, p-acilea se cam pedepseste non-conformismul :) ; lui hututui i-as reprosa doar o anume bajbaiala in slide-uri nesfarsite prin a doua parte a piesei B) .

Una peste alta, votul il primeste un om, pentru inventivitate, melodicitate si tehnica admirabila.

 

P.S.: unde e mister karpi? de ce boicoteaza tocmai editia asta de comentarii? :)

Link to comment
Share on other sites

Atat hututui cat si un om au respectul si consideratia mea pentru ceea ce au prestat in improvizatiile lor. :) Eu as indrazni sa spun ca piesele sunt sensibil apropiate ca valoare, si pina la urma nu numarul voturilor e instrumentul de masura cel mai fidel... este clar ca piesele astea doua sunt cu mult peste ale celorlalti participanti, no offence, dar poate ca nu sunt si perfecte. de exemplu, ce i se poate reprosa unui om: tonul de overdrive poate oleaca prea overdriven ;) si faptul ca l-a pus pe marele Bach in postura de a compune lickuri pedal tones pentru blues :( , deh, p-acilea se cam pedepseste non-conformismul :) ; lui hututui i-as reprosa doar o anume bajbaiala in slide-uri nesfarsite prin a doua parte a piesei B) .

Una peste alta, votul il primeste un om, pentru inventivitate, melodicitate si tehnica admirabila.

 

P.S.: unde e mister karpi? de ce boicoteaza tocmai editia asta de comentarii? :)

trebuie sa reascult piesele nu le am salvat la job ( face figuri netul inainte de masa si am instalat si download accelerator)si nu mai stiucine ce a cantat , o sa le descarc si le reascult , mai un pic si le ascult.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.