www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Line 6 Vs Blackstar


Recommended Posts

Salut, rgc.O sa-mi cumpar curand un combo si vreau sa stiu parerile voastre.Am cautat foarte mult pe mica publicitate un amplificator care sa nu depaseasca pretul de 1000 lei, in schimb nu am gasit ceva care sa fie pe gustul meu, asa ca imi cumpar unul direct din magazin.

Vreau un amp de putere mica, dar nu foarte mica (minim 30 watt), cu 2-3 efecte, potrivit pentru hard rock-metal.Dupa mult timp de umblat pe site-uri, cele mai potrivite mi se par urmatoarele:

 

-Blackstar ID Core.E o serie noua de combo-uri de la blackstar, unul e de 10 w, iar celelalte de 20w si 40w: http://www.thomann.de/ro/blackstar_id_core_40.htm

 

-Line 6 spider spider IV 30. Probabil stiti mai multe despre aceste ampuri decat stiu eu, asa ca nu o sa dau detalii.

 

In cazul in care cineva vinde line 6 spider IV 30/75, sau alte amplificatoare de la Orange, Peavey sau Laney, va puteti lasa ofertele, dar nu vreau ca acest topic sa se transforme intr-unul dedicat vanzarilor, ca sa nu o spun altfel.

Va astept cu oferte si opinii.O zi buna!

 

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt expert in amplificatoare..Dar din cate stiu eu, vox nu sunt facute pentru metal.Gresesc?

Ăsta e pericolul când te gândești la brand-uri și nu la modele specifice. Mai ales când te gândești la ce se făcea sub respectivele brand-uri acum 40 de ani.

Toți producătorii mari au în catalog amplificatoare pentru toate gusturile și buzunarele. E cu atât mai valabil în cazul amplificatoarelor cu procesor integrat ("modelling amps"), care în sine de obicei oferă o plajă cât mai largă de sound-uri. Iar în cazul VOX chiar există o serie specific concepută pentru degustătorii de high-gain: http://www.voxamps.com/us/archive/xl-series/

Deci nu trece cu vederea o variantă doar pentru că n-a cântat Metallica pe ea în 1981.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.