www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dozã De Neck Telecaster '51


Bong
 Share

Recommended Posts

Pret: 80 ron


Localitate: București


Contact: popavlad.utcb@gmail.com


Link producator: http://guitarshop.ro/chitara-electrica-squier-51-vintage-modified_p2814.html


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Accept schimburi

Vând doză single coil de Telecaster, poziție neck.

 

Sunetul este foarte cald, ideal pentru blues, de asemenea merge cu un efect gen boss ac (așa o foloseam eu) pentru un sunet foarte apropiat de o electro-acustică bună.

 

Doza este luată de pe un squire 51 telecaster, care a rămas doar cu doza split din bridge, fiind folosit pentru punk la vremea respectivă, după care chitara și-a găsit alt proprietar, doza am găsit-o acum într-un sertar și chiar nu am pe ce să o pun.

 

Are cover alb...și arată exact ca orice altă doză de telecaster. nu consider că este nevoie să pun poze, dar dacă se insistă pot uploada.

 

Prețul este de 80 ron. Nu am mai vândut de mult ceva legat de instrumente. Nu mai știu care sunt prețurile, și îmi e lene să caut, așa că sunt deschis propunerilor.

 

Se poate schimba cu o doză P-bass echivalentă ca valoare, fără diferențe.

 

Mă puteți contacta pe mail-ul afișat mai sus sau la 0728822799

 

un link cu chitara : http://guitarshop.ro/chitara-electrica-squier-51-vintage-modified_p2814.html

Link to comment
Share on other sites

sunt destul de sigur că e de tele.

 

nu am mai făcut asta de vreo 5 ani, dar din câte îmi aduc aminte, dozele de tele nu aveau filet, cum asta nu are.

 

în fine, atașez poze. este inclus în preț și switch-ul cu 3 poziții, de pe aceeași chitară. eventual, dacă are cineva un squire telecaster '51 negru cu ele lipsă... :)) poate să mi-l vândă...nu mă deranjează s-o completez...la mine.

 

asta știu despre doză, din amintiri. dacă cineva are date mult mai relevante, este rugat să le împărtășească.

post-5828-0-73642600-1399798736_thumb.jpg

post-5828-0-29918300-1399798744_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

îmi pare rău dacă vă amuză post-urile mele, dar chiar nu m-am mai documentat pe subiectul instrumente de vreo 5 ani, nefiind un subiect care mă mai pasionează.

 

să-i răspund colegului, când am dat-o jos am dezlipit firele din doză, de aceea nu are fire (deși mi se pare destul de evident din poze). pare mult mai simplu așa.

 

nu am cu ce să-i măsor rezistența, dar dacă vrea cineva s-o testeze, este binevenit s-o facă. de asemenea sunt dispus s-o montez pentru test pe chitara clientului. nu ar trebui să-mi ia mai mult de 5 minute. nu costă nimic, iar eu sunt de părere că un test pe chitară ar convinge un potențial client fără probleme.

 

cine vrea să cumpere e binevenit cu propuneri. cine nu, dar e curios despre ce vând e binevenit cu întrebări, iar cine vrea doar să comenteze și să-și etaleze gradele e binevenit să...plece în altă parte, asta ca să nu scriu ceva ce mi-ar aduce ban pe acest forum.

Edited by Bong
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.