www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vlahopol Guitars


Capitanul_Nam
 Share

Recommended Posts

Si tu ce propui Mister, sa-i plingem de mila? Daca n-are strategie de marketing, sa-i facem noi? Asta-i culmea. Daca nu stie sa-si vinda produsele, sa fie sanatos. Desi initiativa e de apreciat, ea nu e totul. Succesul in afaceri - pentru ca e o afacere - consta in cu totul altceva.

 

 

Ehh, nu-i nimic. Daca n-ai tehnologia, macar preturile sa le ai.

 

Sint curios citi dintre cei care apreciaza "initiativa" lui Vlahopol vor cumpara chitare de la el.

 

Mai Vlahopol, eu inteleg ca vrei si ca te straduiesti sa faci ceva, sa dai nastere unui brand, sa nu'sh, n-am idee care sint obiectivele tale. Probabil vrei doar sa te umpli de bani - iti urez multa bafta. Totusi, tu nu intelegi ca initiativa nu e totul si succesul unei afaceri nu prea are legatura cu ce chestii noi aduci. TU, fie ca-ti place sau nu, ESTI PREA MIC pentru a avea initiativa, sau pentru ca initiativa ta sa poata fi luata in serios. Crede-ma pe cuvint. Initiativa au avut si marile firme si, dupa cum vezi, lumea tot in jurul vechiului Stratocaster orbiteaza.

Uite exemplu la Gibson, care au venit cu tot felu' de idei, cu sisteme robot, cu chitare din fibra de carbon si cu multe alte cacaturi. Nici macar ei n-au avut cum sa impuna "inovatiile" astea.

 

Repet, nu stiu care e scopul tau, dar judecind dupa preturi, ochesti prea sus din start si nu te vad bine. Ai avea mai mult succes daca ai face chitare de 150 de euro, pentru adolescenti. Daca le faci ieftine si bune, fii sigur ca lumea le va cumpara, macar din lipsa de alternativa. Daca le faci scumpe si bune, nu uita ca exista Gibson si Fender si e greu sa convingi pe cineva sa ia de la tine si nu de la ei.

 

Ma rog, eu ma retrag de pe topicul asta. Mult succes!

 

 

IROANE>. ai ceva in comun cu IRONIA.. iar IRONIA sortii este ca NU stii cind dai ochii cu mine.. si atunci o sa vezi minunee...

 

Ti-as scrie mai multe dar ma abtin din cauza celor care au vorbit frumos pe aici sau sint in curs de a o face.. 

 

dar pe tine si pe inca vreo doi.. va tin mine... asa ca om, nu ca producator de chitare..  Pot sa iert orice, oricui, dar NU uit.. 

 

Lumea este mica si mai ales Romania.... sa vedem Live cite glume mai ai in program ...

 

 

 See you soon... 

Link to comment
Share on other sites

legat de nume... mie mi se pare chiar ok numele, are ceva aparte, diferit, si suna rock :)

probabil chitarile sunt ok, si eu daca mi-as face una dupa dorintele mele, as fi incantat, mai ales daca rezultatul ar fi cel scontat.

de pret nu am ce sa spun, oricum chiar daca e ,,criza'', multi din romania au chitari de mii de euro.

e suficient sa ne uitam la mica publicitate. probabil intre a alege dintre 2 chitari, una cu nume consacrat, si alta la inceput de drum,

si la pret relativ asemanator, se va alege chitara cu numele consacrat, desi, ar trebui sa primeze pe langa sound, calitate, ( presupunand ca ar fi relativ identice ), si originalitatea, in sensul in care as prefera dintre 100.000 de ibanez-uri identice, o chitara in serie mica, mai deosebita.

pt ca ar starni imediat ,,curiozitatea'' chitaristilor. aoleu, ce chitara ai? lasa-ma un pic sa cant la ea, uau, suna chiar bine...

pt ca varianta cealalta ar fi, aaa... ai si tu un ibanez... pai am si eu, are si vecinul, e chiar identica cu a ta... :)

 

 

Asta ar fi ideea - sint destui oameni care vor sa iasa in evidenta cu ceva sau cu orice pot ei sa iasa...  si daca ai o chitara de calitate cu sunet ca lumea, care sa fie si unicat sau in serie foarte mica.. atunci stai mai in fata ca si instumentist....

MAI ALES DACA STII SA CINTI...

 

Aceasta chitara ne fiind una de 150 de euro pentru incepatori... Ca sa-ti dau un exemplu eu dau cam 250 - 270 euro doar pe tot sistemul tremolo... pt ca folosesc cel mai bun model posibil, ca s anu mai vorbesc di de doze care sint custom 100% si alte accesorii care fac ca pretul sa nu fie unul tocmai accesibil pentru toti. 

 

fiecare are o varianta...

- poti sa ai o chitara facuta in 5.000.000 de copy sau mai multe...

- sau sa ai una asa cum vrei tu sau cum iti place tie - in cazul unei chitare de serie foarte mica.

 

Desi NU vreau sa generalizez - Cei care vorbesc urit aici sint de obicei cei care:

- Nu prea cinta,

- NU prea au bani de scule

- Nu prea au bani de corzi

- Nu prea cinta in trupe

- Nu prea au trupe

- NU prea au habar ce inseamna productia unui instrument

 

Ii invit pe toti sa faca ei un pret la o chitara asa cum vor ei... si sa posteze preturile undeva aici pe RGC... si sa vedem la ce preturi ajung ei.. :)

 

In rest... sa vorbeasca toti cum vor si sa-si spuna parerile - ca este libertate de opinie si de exprimare - dar daca au citiva ani de acasa sa o faca intr-un mod decent si constructiv daca tot ZIC ei ca ar vrea sa duca undeva..

 

DACA NU...

 

Sa se duca ei UNDEVA...

 

Multumesc frumos de ce ai scris..

Mike Vlahopol

Link to comment
Share on other sites

Din ce inteleg eu domnul Vlahopol vrea sa fie acceptat asa cum e el cu bune si cu rele.

 

Din pacate sau mai exact din fericire, relatia comerciant vanzator nu face parte din categoria relatiilor in care "ma accepti asa cum sunt".

 

As zice ca mai degraba comerciantul e cel in postura de a accepta clientul asa cum e el si nicidecum viceversa.

 

In fine, drum bun si multa bafta.

 

 

IN parte ai inteles... dar din altpunct de vedere NU ai inteles..

 

Din pacate... relatia client procucator si /sau comerciant poate fi una nasoala daca CLIENTUL este un jegos nesimtit si tupeist..

 

Daca NU iti place masina DACIA NU te duci la un dealer DACIA si sa-i zici: 

" In mortii ma-ti vezi ca nu-mi place volanul ca aluneca si amortizoarele sint prea tari, si motorul de *****... sau Eu in locul vorstru o faceam mai aerodinamica si nu faceam designul pe calculator pentru ca din cauza aerodinamicii mai nou toate masinile seamana intre ele, si de ce nu faceti si voi ceva original masina cu 5 roti nu cu 4 sa fiti originial"...  NU FACI ASA...

 

Si daca cumva nu iti place piinea de la fabricantul din colt nu te duci sa ii zici "Mosule ai o piine de *****, fa in ***** ma-tii  piinea mai buna"...

NU FACI NICI ASA - NU, taci din gura si te duci si iti iei pinea care iti place...

 

SI daca te fura guvernantii si politicienii NU te duci sa ii dai jos - DESI ar trebui - NU, tu stai chitic in coltul tau si nu zici nimic..

 

.. EEE NU, NU FACI NIMIC DIN TOATE ASTEA...  In schimb vi se pare normal sa va luati pe forumuri si sa facem miso ascunsi si la adapostul unor poze si nick-uri furate de pe net. - SI NU MA REFER LA TINE IN MOD SPECIAL

 

Din fericire.... relatia client / producator poate fi si una ok....  Daca omul vorbeste frumos si spune ce vrea...

Daca ai sau nu buget pentru ceva.. te duci si probezi... si iti faci o parere... dupa care iti poti impartasi parerea dar tot intr-un mod civilizat, chiar daca este un mod critic ... cam asa este civilizat..

 

 ... FIE ca sint consumator fie ca sint vinzator si sau producator NU sint obligat sa ACCEPT nimic de la nimeni...

 

Aceasta relatie Client -  Vinzator NU este una cu sens UNIC... ca NU m-ai cumparat tu pe mine sau eu pe tine si nu ne-am cistigat unul pe altul la loto... Este un parteneriat cu sens dublu...

 

Tu esti civilizat - ma obliga pe mine sa fiu civilizat..

 

Iti multumesc de urari - mai ales daca au fost si sincere.

In alta ordine de idei...

 

majoritatea mai ales cei care au fost VIRULENTI si v-ati dat experti in forme si design la cit de frumoasa sau urita este chitara mea NU ati fost in stare sa spuneti ce chitare am pus in pozele alea si nici sa argumentati dece se copiaza TOTi unii pe ALTII...

Talentatilor...

 

Scrieti-le la toti dupa ce ii depistati ca sint de cacao si ca se copiaza intre ei... si spuneti-le ce forme nasoale au unele dintre chitare...

 

Apropos... cea mai urita chitare dintre aceste poze, este si cea mai scumpa ... sa nu mia zic ca e facuta de o mare firma..

 

DAR ideea este urmatoarea:

 

1 - Daca un om si face ceva mmisto dar nu va place voua - este o porcarie...

 

2 - daca vine un mare producator si trage o basina - FRATE e OZN ...

 

cumparati-va OZN-uri

 

Attached Thumbnails
  • post-5740-0-33416400-1413360598_thumb.pn
  • post-5740-0-31612000-1413360605_thumb.pn
  • post-5740-0-02485400-1413360614_thumb.pn

 

post-5740-0-33416400-1413360598_thumb.png

post-5740-0-31612000-1413360605_thumb.png

post-5740-0-02485400-1413360614_thumb.png

Edited by Crossroads
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

gbcristian, on 14 Oct 2014 - 6:43 PM, said:

Salut,

Am citit topicul despre chitarele tale si am vazut mini concursul, am comparat o gramada de modele cu pozele si mi-a iesit asta:

a doua poza:
Fender Starcaster
Fender jaguar 1966 65
Fender Pawn Shop Super-Sonic
Fender custom shop Ed Roman http://www.edroman.c...olenguitars.htm cea de jos
fender performer
Fender Jazzmaster

a treia poza:
Washburn Mercury II series MG 440
Washburn X-series ( X-20 )
ibanez JS100
Gibson Firebird X
PRS Brent Mason

prima poza
charvel Custom Shop 7-String San Dimas
charvel Model 6
lag arkane
ibanez custom shop sau ceva mai vechi
ibanez 440-rs1
La ultimele nu sunt sigur, dar ceva mai bun n-am gasit



 

 

 

Salut,

Eram bucuros ca macar un om.... si mai ales unul cu care nu am avut discutii urite.. a icercat sa ghiceasca chitarele din poze, drept pt care eram pregatit sa trimit pachetul cu corzi asa cum am promis..

Insa ca sa fiu sincer pozele erau o "capcana" menita sa-mi dea dreptate..
Printre chitare am pus si 2 branduri mai putin cunoscute tocmai pt ca stiam ca toti vor sari sa le dea niste "alte" nume...  Ideea concursului a fost sa demosntrez co TOTI se copiaza intre ei...  si apoi in timp daca pot si ii duce capul se separa de gloata...

 

In alta oridine de idei - iti multumesc de mesaj si ca ai icnercat sa gasesti numele chitarelor... dar nu le-ai gasit pe toate.. 
Daca vrei tinem legatura pe facebook ca aici intru cam rar.. - am intrat mai des ca am fost nevoit zilele astea.

Cu stima,
Mike

Link to comment
Share on other sites

Deci cum zicea si Razvan, m-am pregatit si eu sa desenez niste chestii despre ce ma afecteaza vizual la o chitara.

 

Dar avand in vedere cum merge discutia am decis ca nu e o idee foarte buna.

 

Ca sa ma exprim rapid si simplu in cuvinte: la un pickguard imi place ca liniile de jos sa fie paralela cu conturul chitarii la fel si linia de la cornul de jos al chitarii.

 

Stiu ca la JEM linia de jos nu e complet paralela cu conturul corpului dar in schimb la el monkey grip-ul se potriveste perfect cu linia de sus a pickguard-ului. Linia de jos a monkey grip-ului vine paralel cu linia de sus a pickguardului.

 

Poate te-ai plictisit de atatea paralele dar potrivirile astea fac un desen sa arate calumea, sa formeze o singura bucata.

 

In afara de pickguard nu-mi place headstock-ul. Linia de jos de la headstock seamana cu unele headstockuri mari de la Fender pe care eu nu le inghit de obicei si oricum din punctul meu de vedere nu mi se pare ca se potriveste cu felul in care se termina headstock-ul. Apoi logo-ul apare pe o pata care vrea sa fie distressed cand tipul ala de distressed sau cum s-o numi el nu se mai regaseste niciunde pe chitara.

 

Dupa mine nu se potriveste. Ar fi cateva idei de headstock care ar putea trece drept originale desi nah si eu as lua idei din alta parte dar deocamdata prefer sa spun doar atat.

 

Cu designul actual nu m-as simti comfortabil vizual si nu as vrea sa am o astfel de chitara agatata la mine pe perete. Imi pare rau.

 

In speranta ca pana acum nu am fos dobitoc va urez mult succes si numai bine.

Edited by ADIDAS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

IROANE>. ai ceva in comun cu IRONIA.. iar IRONIA sortii este ca NU stii cind dai ochii cu mine.. si atunci o sa vezi minunee...

 

Ti-as scrie mai multe dar ma abtin din cauza celor care au vorbit frumos pe aici sau sint in curs de a o face.. 

 

dar pe tine si pe inca vreo doi.. va tin mine... asa ca om, nu ca producator de chitare..  Pot sa iert orice, oricui, dar NU uit.. 

 

Lumea este mica si mai ales Romania.... sa vedem Live cite glume mai ai in program ...

 

 

 See you soon... 

 

Vad ca si aici discutia n-are nici un rost, e Mr. Mike vs RGC varianta fara sfarsit. Din cate vad, omul a trecut la amenintari...

Omule, nu stiu ce succes ai ai vut tu in Germania cu lopetile alea, te lauzi cu niste felicitari din parea unor chitaristi, dar nu stiu daca au si cumparat vreuna de la tine. Tu nu intelegi o treaba - om fi noi comunitatea chitaristilor din romania, dar nu suntem chiar prosti. Nu vii cu o vasla pe care ai trantit un floyd chinezesc (poate e chiar unul din modelele astea de 15$ http://www.ebay.com/itm/Floyd-Rose-Lic-Silver-Tremolo-Bridge-Double-Locking-System-/200926362140?pt=AU_Instrument_Accessories&hash=item2ec824fa1c ) niste doze no name la fel de chinezesti si ceri 1500 E. Ce vinzi tu nu-i departe de Harley Henton, dar cel putin HB au un pret rezonabil.

Edited by alinu_tau
Link to comment
Share on other sites

Eşti foarte "mitralios"™ din fire, Mike ! Nu cred că e în avantajul tău aici, chiar dacă ai dreptate uneori şi ai drumul tău cu construcţia de chitare !

 

Dac-aş fi patron la "Vlahopol Ltd. GmbH guitarz'n stuffs" şi tu ai fi la PR, te-aş da afară în secunda doi ! 

:) No offence !

 

 

Baftă cu producţia !

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Off topic: nici cand aveam 16-17 ani, nu amnintam lumea cu ''lasa ca ne vedem noi'', adica e penibil, ori va luati la bataie 2 minute ca barbatii si dupa beti o bere, ori daca nu, vedeti ca pierdeti episodul cu Power Puff girls.

 

AI mare dreptate.. dar.. avind in vedere ca NU am inceput eu... aveam doar doua posibilitati..

1 - sa tac si sa ma ia de fraier...

2 - sa-l invit si sa pice el de fraier mai ales daca NU da curs invitatie mele oficiale... EU pot sa imi asum acest risc... si stiu ca fac fata.. pot sa dovedesc :)

Am facut sport toata viata.... Ce sport? E, surpriza..

Deci cum zicea si Razvan, m-am pregatit si eu sa desenez niste chestii despre ce ma afecteaza vizual la o chitara.

 

Dar avand in vedere cum merge discutia am decis ca nu e o idee foarte buna.

 

Ca sa ma exprim rapid si simplu in cuvinte: la un pickguard imi place ca liniile de jos sa fie paralela cu conturul chitarii la fel si linia de la cornul de jos al chitarii.

 

Stiu ca la JEM linia de jos nu e complet paralela cu conturul corpului dar in schimb la el monkey grip-ul se potriveste perfect cu linia de sus a pickguard-ului. Linia de jos a monkey grip-ului vine paralel cu linia de sus a pickguardului.

 

Poate te-ai plictisit de atatea paralele dar potrivirile astea fac un desen sa arate calumea, sa formeze o singura bucata.

 

In afara de pickguard nu-mi place headstock-ul. Linia de jos de la headstock seamana cu unele headstockuri mari de la Fender pe care eu nu le inghit de obicei si oricum din punctul meu de vedere nu mi se pare ca se potriveste cu felul in care se termina headstock-ul. Apoi logo-ul apare pe o pata care vrea sa fie distressed cand tipul ala de distressed sau cum s-o numi el nu se mai regaseste niciunde pe chitara.

 

Dupa mine nu se potriveste. Ar fi cateva idei de headstock care ar putea trece drept originale desi nah si eu as lua idei din alta parte dar deocamdata prefer sa spun doar atat.

 

Cu designul actual nu m-as simti comfortabil vizual si nu as vrea sa am o astfel de chitara agatata la mine pe perete. Imi pare rau.

 

In speranta ca pana acum nu am fos dobitoc va urez mult succes si numai bine.

 

 

Desi ironic pina acum - acum chiar ai fost FOARTE ok - ITI MULTUMESC DE SFATURI.

 

Cum ziceam, scopul meu nu este sa ramin doar la un model - IN NICI UN CAZ... lucrurile se aseaza se schimba in permanenta..

 

MAI am inca 3 modele in lucru ma refer al alte forme.. ca si alea or sa semene cu ceva.. probabil.. ideea de baza este ca NU copiez NICI o singura cota de la NIMENI - totul este masurat de mine personal cu SUBLERUL si cu multe schite pe hirtie...

Multumesc...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cineva mi-a adus sa-i setez o chitara de-asta http://www.thomann.de/ro/harley_benton_hbms620tr_egitarre.htm Avea un bazait enervant ca nu era ecranata, dar dupa ce am ecranat-o, am setat-o, reglat ce trebuia reglat si strans toate suruburile :D (avea intr-adevar si suruburi desfacute chiar) a iesit o chitara super, ba chiar ma tenta sa-mi comand si eu una :)133 Eur + transport si arata foarte bine, chiar sexy... nu chiar "better than sex" :P dar fac pariu, calitativ egala cu o Vlahopol

post-9842-0-17939000-1413364344_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cineva mi-a adus sa-i setez o chitara de-asta http://www.thomann.de/ro/harley_benton_hbms620tr_egitarre.htm Avea un bazait enervant ca nu era ecranata, dar dupa ce am ecranat-o, am setat-o, reglat ce trebuia reglat si strans toate suruburile :D (avea intr-adevar si suruburi desfacute chiar) a iesit o chitara super, ba chiar ma tenta sa-mi comand si eu una :)133 Eur + transport si arata foarte bine, chiar sexy... nu chiar "better than sex" :P dar fac pariu, calitativ egala cu o Vlahopol

haidi bre, e fatoasa, nu zic nu, dar din ce dracu e facuta la banii aia? din cartoane de oua?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cu designul actual nu m-as simti comfortabil vizual si nu as vrea sa am o astfel de chitara agatata la mine pe perete. Imi pare rau.

Omule, n-ai cu cine.

 

Daca NU iti place masina DACIA NU te duci la un dealer DACIA si sa-i zici...

Doar că:

1. Nu e vorba de un dealer ci de designer și producător, cu care credeam că putem avea o discuție constructivă.

2. Dacă nu poți asuma și extrage ceva folositor din păreri (oricât de subiective, "virulente" sau absurde) și critică nu e vina noastră.

3. Nu noi am venit la tine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eşti foarte "mitralios"™ din fire, Mike ! Nu cred că e în avantajul tău aici, chiar dacă ai dreptate uneori şi ai drumul tău cu construcţia de chitare !

 

Dac-aş fi patron la "Vlahopol Ltd. GmbH guitarz'n stuffs" şi tu ai fi la PR, te-aş da afară în secunda doi ! 

:) No offence !

 

 

Baftă cu producţia !

 

.

 

 

]Acum un an NU am fost militaros si I-am lasat pe "puradeii" sa zica ce vor...  Acum am decis ca nu este cazul sa inghit mizerii ale unor PSEUDO-CHITARISTI doar pentru ca ei pozeaza in "potentialul client" si este OBLIGATORIU sa aibe ei dreptate..

 

Norocul meu ca TU NU AI FoST,  NU ESTI , SI NU VEI FI NICIODATA in firma mea.. Oricum nu ai rezista nici la inteviu. pt ca te-as intreba citeva lucruri si mi-as demonstra mie foarte repede,  ca nu stii prea multe nici tu. Altfel NU ai fi vorbit asa..

 

AU fost FOARTE MULTI CHITARISTI FoARTE BUNI din Romania care au fost sceptici la chitarele mele - ZIC AU FoST pt ca dupa ce au cintat si-au schimbat parerea... 

 

Si pt cultura ta generala nu sint "militaros" doar combat prostia cu decenta.. Pe principiul "vorbesti frumos, vorbesc frumos" .. se mai numeste legea TALIONULUI... Ideea cu Crestinismul in care Isus spune: "Daca iti da cineva o palma, intoarce si celalalt obraz..." nu prea are ce cauta aici.. si sa nu uit.. Un foate bun prieten mi-a spus.. 

"Intoarce si celaltalt obraz, dar nu uita ca NU ai decit 2 obraji"... asa ca...

 

Unii de aici seamana ura, vor culege ce au semanat!!!...

Edited by Crossroads
Link to comment
Share on other sites

AI mare dreptate.. dar.. avind in vedere ca NU am inceput eu... aveam doar doua posibilitati..

1 - sa tac si sa ma ia de fraier...

2 - sa-l invit si sa pice el de fraier mai ales daca NU da curs invitatie mele oficiale... EU pot sa imi asum acest risc... si stiu ca fac fata.. pot sa dovedesc :)

Am facut sport toata viata.... Ce sport? E, surpriza..

 

 

Din punctul meu de vedere sa ignori pe cei rautaciosi e o dovada de clasa nicidecum de slabiciune.

Mereu apreciez pe cei care stiu si sunt in stare sa ignore cand sunt atacati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

haidi bre, e fatoasa, nu zic nu, dar din ce dracu e facuta la banii aia? din cartoane de oua?

 

Din ce sunt facute si Jem-urile scumpe : basswood

Stai linistit ca daca era o porcarie pe care nu aveai cum sa o faci sa sune cat de cat, nu o puteam seta, intona, etc, n-o laudam

Edited by alinu_tau
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Din ce sunt facute si Jem-urile scumpe : basswood

Stai linistit ca daca era o porcarie pe care nu aveai cum sa o faci sa sune cat de cat, nu o puteam seta, intona, etc, n-o laudam

 ok, arata fain, dar suna crunt, au niste demo-uri acolosha, probabil cu alte doze, alt floyd, si altele s-ar putea face ceva din ea..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

haidi bre, e fatoasa, nu zic nu, dar din ce dracu e facuta la banii aia? din cartoane de oua?

CUm ziceam intr-un alt post.. sa coste maxim 238 euro cu TVA inclus...

Sa aibe lemn uscat cu "smar feounul", taste din sirma de cupru, doze facute pe tricicleta in drum spre vapor, si tot asa...

 

Doar ca el are mare dreptate..

 

CLIENTUL ARE DREPTUL SA ALEAGA CE VREA EL!

alinu_tau fii serios cum dracu poti compara 2 chitari din care doar una l-ai avut in mana? Cum am mai zis mergeti sa-l testati!!!

Lacziko, NU ai cu cine, stimabile!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

CLIENTUL ARE DREPTUL SA ALEAGA CE VREA EL!

 

 Asta este perfect adevarat.. si acum asa ca o chestie din amintiri, imi aduc aminte ca acu enspe ani, eram la un concert si niste "chitaristi" chinuiau tare de tot o biata chitara de reghin, intamplator era si Nutu Olteanu p'acolo, ei bine, a luat el chitara aia de rahat, ne-a facut harcea parcea pe toti si a plecat in drumu lui, deci, mai conteaza si ce dracu faci cu ea, nu numai cum arata si cat costa..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere sa ignori pe cei rautaciosi e o dovada de clasa nicidecum de slabiciune.

Mereu apreciez pe cei care stiu si sunt in stare sa ignore cand sunt atacati.

 

 

Este punctul tau de vedere si pot sa il respect,

Pe de alta parte de aia ne-a facut Dumnezeu sau extrateresti diferiti, altfel erau cu totii Pentium V...

Si nu eu nu ma dau inapoi de la a-mi apara onoarea. Sint pui de DAC pe jumate Grec... De aia in Romania o ducem cum o ducem ca fiecare tace si admira cit de mult si-o ia vecinul lui.. si zice bine ca nu mi-o oai eu.. pina intr-o zi si-o ia si el... intram pe un alt "tarim" ... care tine de altceva..

 

Cu stima 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Revin si cu randul 2, good one mike!!

 

Fender Starcaster
Fender Jaguar
Fender Super Sonic
Fender SheDevil
Fender Performer
Fender Jazzmaster

 

 

Mike ce ai zice tu,decat sa ghicesc si randul 3, poate nu 100%, dar eu zic ca am fost pana acum aproape...

 

dat fiind ca eu sunt un user cu feedback mare si nu ai avea de ce sa iti faci griji, sa imi trimiti daca tot e atat tam tam aici cu privire la instrumentele tale, o chitara sa o testez pe indelete cu costul de expeditie in ambele directii suportat de tine. O sa inregistrez cu microfon Blue Microphones Spark condenser, cabinet cu 2 x 12 Celestion G12K100 + un Head Peavey 6534+

 

Mie personal nu-mi plac in mod special chitarele, dar imi plac ca tema de Shark, si mi-as dori sa testez.

 

Macar asa pot sa am o parere de dinafara :) unbiased. Si voi posta aici rezultatele

 

Ce zici?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cineva mi-a adus sa-i setez o chitara de-asta http://www.thomann.de/ro/harley_benton_hbms620tr_egitarre.htm Avea un bazait enervant ca nu era ecranata, dar dupa ce am ecranat-o, am setat-o, reglat ce trebuia reglat si strans toate suruburile :D (avea intr-adevar si suruburi desfacute chiar) a iesit o chitara super, ba chiar ma tenta sa-mi comand si eu una :)133 Eur + transport si arata foarte bine, chiar sexy... nu chiar "better than sex" :P dar fac pariu, calitativ egala cu o Vlahopol

 

 

 

Culmea ca si mie mi-a adus cineva o chitara sa ii "fac ceva"...

 

si culmea este tot in zona ta de pret doar ca dupa 1 an de viata chitara arata cam asa..  vezi poze...

 

Cum ziceam lemn uscat la luminare sau la chibrit...

 

te las pe tine sa chicesti firma - ca eu nu vreau sa o spun... Repect chitara are doar un an...

sa iti zic eu ce sint cu dungile alea care au inceput sa sparga lacul ? :))

 

Succesuri nebanuite cu chitarele de 100 - 200  -300 de euro...

 

 

 

Mike ce ai zice tu,decat sa ghicesc si randul 3, poate nu 100%, dar eu zic ca am fost pana acum aproape...

 

dat fiind ca eu sunt un user cu feedback mare si nu ai avea de ce sa iti faci griji, sa imi trimiti daca tot e atat tam tam aici cu privire la instrumentele tale, o chitara sa o testez pe indelete cu costul de expeditie in ambele directii suportat de tine. O sa inregistrez cu microfon Blue Microphones Spark condenser, cabinet cu 2 x 12 Celestion G12K100 + un Head Peavey 6534+

 

Mie personal nu-mi plac in mod special chitarele, dar imi plac ca tema de Shark, si mi-as dori sa testez.

 

Macar asa pot sa am o parere de dinafara :) unbiased. Si voi posta aici rezultatele

 

Ce zici?

 

 

 

De trimis chitara NU situ daca o pot trimite... DAR... sint sanse sa apar eu prin Timisoara, Oradea, Arad.. si daca vin vei avea ocazia sa testezi ce vrei si cum vrei..  cu placere.

post-5740-0-48602700-1413366287_thumb.jpg

post-5740-0-44566800-1413366311_thumb.jpg

post-5740-0-66894400-1413366320_thumb.jpg

post-5740-0-38338200-1413366330_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Squier...

 

PAVA... a tacut ma baitu' cu chitara de 133 euro cu tot cu TVA...

 

Il invit pe simpaticul tinar dar nu numai pe dinsul .. la un calcul de aritmetica elementara... de clasa a - I - a...  :)

 

daca chitara costa 133 euro in magazin la thoman... cit costa defapt chitara. si cit ar costa productia unei astfel de chitare...

 

  ia sa vedem mintile luminate de pe RGC...

 

pfff... ma bufneste deja risul..   :D

Edited by Crossroads
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.