www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Mini Procesor / Amplificator Pentru Casti


Recommended Posts

Pret: 400


Localitate: Ploiesti


Contact: raresnoia@yahoo.com


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Accept schimburi

Salutari!

 

Deoarece munca ma tine plecat mai mereu prin tara, m-am decis sa plimb electrica dupa mine. Sunt cazat la hoteluri/pensiuni si imi trebuie o solutie foarte portabile, care sa imi permita sa exersez la casti.

 

Sunt deschis la idei, dar ma intereseaza lucruri de genul:

 

Korg Pandora mini

Korg Pandora Px4d

Line6 Pocket Pod

Vox amplug

Boss Micro BR ( a avut cineva la vanzare cu 300 ron si am pierdut momentul din pacate)

 

Astea fiind zise, amplug e cam cu virgule din cauza lipsei de EQ., dar daca e destul de ieftin sau set (classic rock, ac30, twin) pot fi convins. Pun mare accent pe portabilitate aici. Am nevoie de ceva care sa il pun in husa, nu in rucsac.

Daca sunt si alte idei in afara celor sus mentionate cu atat mai bine. Ca bani sunt dispus sa dau maxim 400 ron, in functie de oferte.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Eu pentru genul asta de situatii am un Zoom G1Next. E ceva mai mare decat cele din exemplele tale dar iti intra in husa chitarei desi ti-o bombeaza un pic. In schimb e usor, are 330 de grame (l-am cantarit acum pe un cantar de bucatarie de curiozitate) si costa 300 ron nou (second cred ca il gasesti si la 150). Ca si performante normal ca e modest dar banuiesc ca nu vrei sa tii concerte cu el si oricum suna chiar bine pentru cat costa si cat de mic e, in special in casti. Ce ma deranjeaza la el ca sugruma sunetul pe final in anumite conditii in loc sa-l termine natural cu un fade out.

 

Uite o poza din care poti sa-ti faci o idee de marime:

 

174531537_682ec35d2cd3432944d862cd4f5900

 

Alta varianta (desi presupun ca ai luat-o deja in calcul) ar fi laptop-ul, mai ales in cazul in care calatoresti oricum cu unul + o interfata pe usb de genul asta care costa noua 175 ron. Soft-uri gasesti pe toate drumurile, mai bune sau mai proaste, mai free sau mai putin free... Unele se livreaza chiar cu interfata.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Cand am vazut ca ai in signature casti audio tehnica am zis ca sunt Vox amphones, care am uitat sa le trec in lista (desi nu cred ca as cumpara casti sh)

 

Astept sa se mai stranga sugestii, dar mersi frumos de idee. Nici nu ma gandisem la G1. Stiam doar de G1Next care are pedala si il consideram din start prea mare.

 

Edit: Laptop am, dar deja cand deschid word sau alte programe office incepe sa miroasa ca incins. E de la servici, si patronii fac economii si nu vor sa imi ia Alienware cum le tot zic eu

Edited by Rares Noia
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pret: 400

 

Localitate: Ploiesti

 

Contact: raresnoia@yahoo.com

 

Stare: Foarte buna/Ca nou

 

Accept schimburi: Accept schimburi

Salutari!

 

Deoarece munca ma tine plecat mai mereu prin tara, m-am decis sa plimb electrica dupa mine. Sunt cazat la hoteluri/pensiuni si imi trebuie o solutie foarte portabile, care sa imi permita sa exersez la casti.

 

Sunt deschis la idei, dar ma intereseaza lucruri de genul:

 

Korg Pandora mini

Korg Pandora Px4d

Line6 Pocket Pod

Vox amplug

Boss Micro BR ( a avut cineva la vanzare cu 300 ron si am pierdut momentul din pacate)

 

Astea fiind zise, amplug e cam cu virgule din cauza lipsei de EQ., dar daca e destul de ieftin sau set (classic rock, ac30, twin) pot fi convins. Pun mare accent pe portabilitate aici. Am nevoie de ceva care sa il pun in husa, nu in rucsac.

Daca sunt si alte idei in afara celor sus mentionate cu atat mai bine. Ca bani sunt dispus sa dau maxim 400 ron, in functie de oferte.

Multumesc

 

http://forums.rgc.ro/topic/97886-korg-pandora-mini/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.