www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Schimb 3 Seturi Corzi D'addario 009-046 Cu 010


sam
 Share

Recommended Posts

Salutare,

 

Schimb 3 seturi de corzi D'Addario 009-046 cu 010-046 sau 010-052 dar nu mai groase de atat. Prefer tot D'Addario dar nu exclud nici alte firme. Oricum sa fie ceva bunicel, ofer si diferenta daca se impune.

 

Modelul este: EXL125 Nickel Wound, Super Light Top/ Regular Bottom, 9-46

Pentru cine nu e familiarizat cu modelele D'Addario acesta este un set hibrid cu corzile subtiri de la EXL120 (009-042) si cele groase de la EXL110 (010-046). Astfel a rezultat 009-046. Mie unul imi place combinatia insa am mai multe si am nevoie si de 010 pentru anumite chitare.

 

Seturile sunt ambalate individual in pungute sigilate care la randul lor sunt puse 3 seturi intr-o cutie de carton si aia sigilata. Prefer sa le dau pe toate trei odata ca sa nu platesc de trei ori transport daca se pune problema de trimis la distanta catre destinatii diferite.

 

Daca nu, cutia de carton se poate desigila, cele 3 seturi ramanand in continuare sigilate in pungutele lor dar deja nu prea mai merita deranjul pentru un singur set.

 

http://www.daddario.com/DADProductDetail.Page?ActiveID=3769&productid=7&productname=EXL125_Nickel_Wound__Super_Light_Top__Regular_Bottom__9_46

 

Voi reveni curand cu poze reale.

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.