www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Hard Rock - Covers Anii '80-'90 Si Piese Proprii, Cauta Vocal In Bucuresti


Recommended Posts

Salut.

 

Cautam un vocal pentru acest gen muzical - ne invartim in zona anilor 80-90; repertoriul va contine piese hard rock/glam dar si new wave, balade, ce se mai canta atunci. In acest moment avem 12 piese, dar vom ajunge la aproximativ 30, pentru ca in vara intentionam sa cantam la mare de cateva ori si apoi, in diferite locatii, petreceri private cu acesta tema, etc.

 

In acest moment trupa are in componenta 2 chitari, bas, clape, tobe si o vocalista. Media de varsta este irelevanta in cazul nostru pentru ca ne intindem de la 19 ani la 39. Si ne intelegem bine, suprinzator.

 

Ne intereseaza un vocal, daca nu cu un ambitus ceva mai larg (cum ne dorim, de fapt), macar cu posibilitatea de a lua si note inalte (am sa dau cateva exemple de piese mai jos). Varsta nu este extrem de relevanta asa cum spuneam, dar avand in vedere ca avem niste termene planificate, am avea nevoie de cineva care nu este chiar la inceputul carierei muzicale. Pe de alta parte, nici nu cautam experti..

 

Sunt 3 repetitii pe saptamana, din care una este in weekend (de obicei duminica). Sala este in incinta Flaros, Timpuri Noi. Chiria (cel putin decenta), se imparte in mod egal.

 

Contact sau informatii suplimentare: aici pe PM, pe mail: em74iv@gmail.com sau la telefon 0722.598.158.

 

Piese care ar trebui sa poata fi cantate de dl.vocal:

 

1)

2)

3)

 

Plus, doua mostre ale noastre - sunt inregistrari de la sala si un live.

04 - shot in the dark.mp3

ww.mp3

Edited by decebal popescu
Link to comment
Share on other sites

Mai facem un cantec, doua, chiar si fara chitaristul solo absent momentan (din motive obiective).

 

Cautam vocalist pentru genurile muzicale descrise la inceputul anuntului. Proiectul va contine si piese originale.

 

Daca crezi ca ai voce pentru asa ceva, putem incerca macar, nu are nimeni nimic de pierdut..

europe var 3.mp3

journey varianta 4.mp3

Edited by decebal popescu
Link to comment
Share on other sites

Cautam vocal pentru un stil de rock clasic, de la ceva mai dur, la ceva mai soft.

Cel care va ocupa aceasta pozitie va fi colegul nostru permanent - noi suntem o trupa destul de legata si cu planuri pe termen lung.

Alte mostre de la repetitii in atasament...

crazy nights.mp3

open your heart 2.mp3

shot in the dark3.mp3

Link to comment
Share on other sites

Ce o sa scriu eu acum, se numeste tupeu, dar nu am de ales.

 

Cu toate ca pare ca vocalistii sunt o specie pe cale de disparitie, si baieti, si fete, si mai avansati, si mai putin avansati, etc, (cel putin in Bucuresti), exista un criteriu foarte important pentru viitorul nostru coleg - sa fie serios. Sincer, ca multi de pe acest forum, am cam obosit sa vedem oameni care vin la sala, cantam, ramanem, ramanem forever impreuna, contati pe mine, etc, iar apoi apar tot felul de probleme, complicatii, etc, si venim numai cand vrem.

 

Nu merge asa.

 

Pare incredibil, dar invit sa vina sa cante alaturi de noi numai oameni care stiu ce vor, au timp si pasiune pentru asa ceva. Nu e nevoie sa aiba o vasta experienta, ci sa aiba voce si dorinta de a progresa.

 

Multumesc.

 

PS. Avem si o pagina pe FB. Nu e cine stie ce, dar suntem noi, in carne si oase, la treaba.

https://www.facebook.com/wicked.romania

Edited by decebal popescu
Link to comment
Share on other sites

Emanuel, easy man, nu sunt pe cale de disparitie dar nici pe cale de aparitie, poate ca na, nu se incadreaza oamenii in peisaj, etc.., motive sunt cacalau..

p.s. ca o sugestie, nu mai posta clipuri cu trupe beton de afara, multi tind sa se sperie si le piere curajul de a se implica.. asta ca un up de la mine.. in rest, bafta si rock on!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Robert, ai dreptate legat de nepotriviri, pentru ca na, se mai intampla - nu ne place genul muzical, nu ne place sala, nu e chimie, nu putem duce cu vocea niste piese, and so on.

 

Problema mea e cand venim la sala, cantam, ne pupam, spunem E FOARTE MISTO, vreau sa fac 5 cantece in 3 zile, vom lucra impreuna, imi place cu voi, etc...si apoi nu mai dai de ei.

 

E asa de greu sa spui - nu stiu, o sa ma mai gandesc, imi place chestia asta, dar nu imi plac astea, nu stiu ce timp o sa am disponibil, ma gandesc 2 zile si va spun daca raman, etc?

Link to comment
Share on other sites

pai daca n-au cojones, n-au, mai nou toti sunt "mezeri" in ale muzicii si vor la de-a gata, fireste si cu ceva aranjamente pe cash, ca na, oamenii "traieste" din muzica si nu mai au timp de repetat, i-a tampit "vocea romaniei " si alte bullshit-uri de genu' si, na, e grele cand nu faci copy-paste si trebuie cu adevarat sa-ti pui dovleacul la contributie si sa CANTI nu sa copiezi, oricum, speranta moare ultima, bere sa fie!

Edited by Pava
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.