www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Dau Si Eu De Un Admin Pe Site Ul Asta Sa Mi Stearga Un Topic?


adidelavalcea
 Share

Recommended Posts

Daca nu mai sunt de actualitate, topicurile pot fi inchise de catre initiatori insa nu pot fi sterse decat de catre moderatori sau administratori si asta in cazuri exceptionale din cate am observat (sau abuzive :D)

 

Poti da totusi 'Report' (ai un link in rand cu butoanele de 'Quote') si poti povesti acolo ce te doare. Mesajul va ajunge la un moderator care va actiona in consecinta.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Daca nu mai sunt de actualitate, topicurile pot fi inchise de catre initiatori insa nu pot fi sterse decat de catre moderatori sau administratori si asta in cazuri exceptionale din cate am observat (sau abuzive :D)

 

Poti da totusi 'Report' (ai un link in rand cu butoanele de 'Quote') si poti povesti acolo ce te doare. Mesajul va ajunge la un moderator care va actiona in consecinta.

aiurea este facut site ul,suntem in sec 21 prieteni.am lasat 3 mesaje in topic ca sa mi l inchida cineva si nu ma baga nimeni in seama .simt ca nu mai pot scapa de un anumit topic,deja consider abuziv site ul asta,

Link to comment
Share on other sites

O parte dintre forumiști suntem de părere că e bine să nu se șteargă nimic de la "cartea funciară" a forumului ! Nu știi niciodată când vrei să urmărești istoricul vânzărilor unui instrument muzical.

Subiectul s-a tot discutat, cu diverse ocazii, pe RGC...

 

Plus că de la tot felul de ștersături sunt zone în forum unde nu pricepi despre ce-i vorba, apar răspunsuri la întrebări care nu există, etc...

 

Chiar așa de mare însemnătate reprezintă ștergerea acelui topic pentru tine ? Pune un post acolo cum că "Nu mai e de actualitate !" și e ok și arhisuficient.

 

 

Keep calm și mai bagă un bluz !

;)

 

.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

aiurea este facut site ul,suntem in sec 21 prieteni.am lasat 3 mesaje in topic ca sa mi l inchida cineva si nu ma baga nimeni in seama .simt ca nu mai pot scapa de un anumit topic,deja consider abuziv site ul asta,

Functia de "Report" este ce mai rapida cale spre un moderator. E dificil sa urmarim fiecare post (timpul e destul de limitat pentru toata lumea :( ). Am mutat anuntul tau in sectiunea de arhiva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu sunt pentru stergerea postarilor sau a topicurilor.

 

Referitor la mica publicitate, din punctul meu de vedere daca vanzatorul e cinstit si nu se ocupa cu bisnita iar produsul vandut e conform si nu are o provenienta dubioasa, n-ar trebui sa deranjeze pe nimeni.

Mai mult, arhivarea topicurilor ofera un istoric atat al vanzatorului cat si al evolutiei pretului anumitor produse in timp, ceea ce mie mi se pare ok.

 

Nici pe okazii de exemplu sau pe alte site-uri anunturile nu pot fi sterse (ci doar inchise), acestea ramanand vizibile public dar nemaifiind active.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

multumesc baieti,nu stiam de functia asta ,,report,, tipam de 10 zile dupa un admin sa mi inchida topicul si nu ma auzea nimeni.dar am avut un amp din 68-69 pe care vroiam 2700 euro,eu l am dat unui prieten cu care am facut niste schimburi in care am iesit amandoi multumiti,lui ampul in acest deal ia iesit foarte ieftin pt ca ce mi a dat mie al cumparase si el extrem de ieftin si acum banuiesc ca o sa vrea sa dea ampul mai departe cu un pret mai mic si e aiurea ca acelasi amp sa fie postat cu doua preturi diferite,de asta era bine sa sterg postarea.dar este ok si in arhiva. acum intreb si eu....a ajuns la mine un gibson de la augustin(avatar) si as vrea sa vad detaliile de lucru si ce a folosit dar topicul lui a fost sters,de ce?

Link to comment
Share on other sites

multumesc baieti,nu stiam de functia asta ,,report,, tipam de 10 zile dupa un admin sa mi inchida topicul si nu ma auzea nimeni.dar am avut un amp din 68-69 pe care vroiam 2700 euro,eu l am dat unui prieten cu care am facut niste schimburi in care am iesit amandoi multumiti,lui ampul in acest deal ia iesit foarte ieftin pt ca ce mi a dat mie al cumparase si el extrem de ieftin si acum banuiesc ca o sa vrea sa dea ampul mai departe cu un pret mai mic si e aiurea ca acelasi amp sa fie postat cu doua preturi diferite,de asta era bine sa sterg postarea.dar este ok si in arhiva. acum intreb si eu....a ajuns la mine un gibson de la augustin(avatar) si as vrea sa vad detaliile de lucru si ce a folosit dar topicul lui a fost sters,de ce?

L-am sters la cererea lui Augustin. Pentru detalii de ce te rog intreaba-l pe el pentru ca e o poveste incurcata pe care eu n-am priceput-o prea bine.

 

Cosmin

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

L-am sters la cererea lui Augustin. Pentru detalii de ce te rog intreaba-l pe el pentru ca e o poveste incurcata pe care eu n-am priceput-o prea bine.

 

Cosmin

pai deci se poate:) asta vroiam si eu sa sterg un topic,daca la el se poate la mine sau la altcineva de pe acest site de ce nu? dar e ok ,nu stiam de functia asta ,,report,,si sunt convins ca acum ajung mai repede la voi adminii. daca am inceput discutia este ca am trimis 3 mesaje in zece zile sa mi se inchida topicul si nu m a bagat nimeni in seama,am rugat in alte dati sa mi se puna si mie un anume instrument la pined,ma refer la pedale care costa 1000$ bucata,sau amp de 2700 euro care credeam eu ca ar fi meritat sa fie pined..si la fel nu ma auzit nimeni,e bine ca acum m a auzit cineva,va salut pe toti si cantari frumoase

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.