www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Bucuresti Caut Trupa!


izzy123
 Share

Recommended Posts

Salut,

Sunt un chitarist de la 17 ani din bucuresti, cant de 7 ani la chitara.sunt deschis la mai multe stiluri de muzica, de la blues pana la heavy metal.

Influente:Slash,Garry Moore,Dug Aldrich,etc.

Trupe:Whitesnake,Slash.s Snakepit, Guns.N Roses,Bon jovi,Pantera,epica,etc

Sunt mult mai multe influente dar dupa cum am spus mai devreme imi plac mai multe stiluri.

Caut o trupa sau oameni care vor sa infiinteze o trupa cu scopuri serioase.

Am propria sala de repetitii complet echipata si studio de inregistrari.Am mai avut 2 trupe dar acestea s.au despartit in diferite motive.

 

Astept oameni dornici sa produca muzica buna!!!

Bafta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut!

Si eu sunt chitarist, am 16 ani si cant de 5. Abordez mai multe genuri de muzica, dar prefer Glam-ul, Punk-ul, Progressive-ul.. De asemenea ma descurc pe Funk si Reggae :)

Chitaristii care m-au influentat in stilul meu sunt Slash, Santana, Steve Vai, Gary Moore, Billy Gibbons si Brian May.

Imi doresc o colaborare serioasa cu oameni care sunt dispusi sa isi sacrifice din timp pentru acest proiect. Pana in prezent am mai activat in trei trupe cu care am avut cateva concerte.

 

Daca ti se pare ca as fi potrivit, lasa-mi un PM ca sa vorbim mai pe larg :D

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

UP!


Salut,

Sunt un chitarist de 17 ani din bucuresti, cant de 7 ani la chitara.sunt deschis la mai multe stiluri de muzica, de la blues pana la heavy metal.

Influente:Slash,Garry Moore,Dug Aldrich,etc.

Trupe:Whitesnake,Slash.s Snakepit, Guns.N Roses,Bon jovi,Pantera,epica,etc

Sunt mult mai multe influente dar dupa cum am spus mai devreme imi plac mai multe stiluri.

Caut o trupa sau oameni care vor sa infiinteze o trupa cu scopuri serioase.

Am propria sala de repetitii complet echipata si studio de inregistrari.Am mai avut 2 trupe dar acestea s.au despartit in diferite motive.

 

Astept oameni dornici sa produca muzica buna!!!

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salut!Am vazut anuntul tau si mar interesa sa cant cu tine.De gasit basist si tobosar vedem ca stiu de unde as putea face rost(sunt chitarist).Sunt influentat tot de astia:Pantera, Metallica, Guns'n Roses etc.Ma gasesti la 0747062430 sau la umyhummer@yahoo.com

Cu rockarime,

Matei

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.