www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vox Ac30Cc2 - Combo Chitara


Recommended Posts

2300 Lei
București
0740976160

 

Vand VOX AC30CC2, folosit doar la cateva concerte si transportat in cutie. Fiind modelul Custom Classic l-am tinut in permanenta in 20 de W, si asa la nici jumate de volum te ia la alergat tobosarul, 30W direct pe scena mare Am cutie si manual, nota 9.5/10 are o mica zgaiba pe un cant, cativa mm, trebuie cautata.

Acesta este modelul Custom Classic, ceea ce înseamnă că puteți alege puterea la care acesta lucrează cat și valoarea condensatorilor iar rectifier-ul este pe lampa. Footswitch-ul inclus, l-am folosit de câteva ori, am și cutia originală, manual.

30 de W pe lampă de la VOX sunt incredibil de gălăgioși, nu am reușit niciodată să țin volumul nici la 80% cu 20W selectați din spate.

Sunet legendar, clean de excepție.

 

Il vand deoarece când l-am luat vroiam să cânt brit, indie, alternativ... si acum stau în drop A și nici nu-l mai folosesc.

 

EDIT: Mulțumesc pentru sesizare. Am urcat o poză, până la sf săptămânii revin cu mai multe :)

post-1886-0-04221000-1396907669_thumb.jpg

Edited by mega.deb
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.