www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Apex 2 (Bkp Pickups)


Vladutzz
 Share

Recommended Posts

Pret: 3300 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: vlad.datcu@gmail.com / 0745 157 637


Link producator: http://www.ultimate-guitar.com/reviews/electric_guitars/ibanez/apex2/


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Am aceasta chitara de aproximativ 2 ani, am luat-o tot de pe RGC in urma unui schimb cu un tanar din Bucuresti si a venit vremea sa se intample corzi++. Inainte ca aparatorii corectitudinii si dulaii internetului sa sara cu gura pe mine zicand ca e prea mare pretul, trebuie sa mentionez urmatoarele aspecte care sunt in plus fata de ce se primeste standard de la aceasta chitara:

 

  • Straplocks Dunlop
  • Doze Bareknuckle Aftermath calibrated set (cunoscatorii nu au nevoie de introducere sau descriere, necunoscatorii curiosi gasesc o tona de video-uri pe interenet cu demo la doze)
  • Cheite Schaller M-6 locking tuners
  • ​Hardcase Ibanez

Facand un calcul la botu' calului, case-ul + dozele si cheitele, cu tot cu transporturile aferente si operatiunile de montare fac in jur 2000 RON si mi se pare decent ca lemnul unei chitari 7 string(poate nu s-a inteles) sa valoreze 1300 RON, chiar daca instrumentul nu e nou. Repet, singurul motiv pentru care o vand este ca vreau sa trec la 8 corzi. Chitara este foarte comoda, grifful e extrem de subtire si confortabil iar actiunea e setata foarte jos, combo potrivit pentru metal. La capitolul sound, eu am cantat pe ea de la Pink Floyd la Nile cu dozele actuale, insa acest aspect poate fi constatat la fata locului. Setup-ul a fost facut recent de maestrul Mihnea Ferezan, caruia ii dau inca un kudo cu ocazia asta si in afara de cateva zgarieturi si urme pe vopsea care apar involuntar, totul e in forma buna. Daca vrea cineva o chitara pentru poze, nu a nimerit bine.

 

Daca sunt cetateni interesati, putem discuta despre poze si probe, cele din urma putandu-se realiza ori la mine acasa dupa 7 seara ori la sala de repetitie, dar doar in weekend. Inca o data, pentru cei ce nu citesc header-ul de topic : NU sunt interesat de schimburi, nu ma intereseaza chestii de genul "daca as avea bani, as lua-o acum" etc. Pretul este foarte putin negociabil. Hai noroc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

off topic putin: chiar ma gandeam zilele astea sa fac niste miscari de genu cu o proaspata chitara sterling by music man JP70 :))

asa ca is suferind de GAS :)))

insa ma gandeam ca la revanzare nu prea e nimeni interesat de upgrade-uri din ce am tot vaz in ultimii ani pe rgc....ci sa fie cat mai moca posibil, daca se paote sa arate ca noua si sa coste 1/3 din pretu de magazin :)))

ce ma gandeam eu daca fac upgrade-uri si apoi ma decid sa o vand e sa pun la loc toate piesele originale si apoi sa vand separat piesele din upgrade :)

poate e o idee, mai vezi tu :)

numai bine! scuze inca o data de off topic

Edited by Vladympv
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.