www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandare Procesor Efecte


Cipri L
 Share

Recommended Posts

Salut. Mi-ar placea un procesor pentru efecte, nu foarte scump daca se poate.(flanger, chorus, delay, toate alea...), minus amp modeling, si-asa folosesc overdrive-ul de la amplificator. Si-asa prin toate procesoarele prin care am trecut, distorsurile suna nu digital, ci FOARTE digital.

Am avut 3 sau 4 pedale Digitech,una de delay, alta pentru un fel de wah, alta dracu' mai stie pentru ce. Mi-au placut, insa din ceva motive financiare a trebuit sa le dau. Si sincer, parca nu as da din nou vreo 300 de lei pentru o pedala cu un singur efect.

Deci pe scurt, un procesor multi-efect, nu foarte scump si daca exista fara amp modeling.

Edited by Jâtã
Link to comment
Share on other sites

Zoom - cel mai bun distort metal (death/thrash de fapt) ever. Restul "ok".

Digitech - cel mai bun reverb si AutoYa, restul "ok"

Line6 - bun cam la toate, dar nu exceleaza super mult la vreuna

Boss - cele mai misto efecte de harmonizer, pitch shift, etc. in rest "ok"

 

alege cum vrei si ce vrei. Personal iti recomand Zoom G2, Boss ME-25, Digitech (aici orice in raza lui 700 leusteni :P).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pori incerca Digitech 2120. E peste zoom,boss si altele. Partea de dsp e excelenta. Poti sa folosesti pana la 8 efecte simultan. Cu controlerul lui poti schimba efectele cum vrei tu. E putin mai greu de lucrat cu el la inceput pt ca are multi parametrii. Ai tap pt delay, tremolo si alte fx-uri.

http://adn.harmanpro.com/product_documents/documents/1729_1363021607/2120_original.pdf

Edited by Mosh Craciun
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.