www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa De Renume Face Casting Pentru Basist


ccproductions
 Share

Recommended Posts

Trupa de renume cauta un basist de nivel avansat.

 

Oferte:

 

-Sansa de a produce un album nou cu o casa de discuri

-Turneu National

-Aparitii TV

-Concerte Open Stage,petreceri private,cluburi(60-80 concerte pe an)

-Sala de repetitii,studio inregistrari

-In deplasari transport,cazare,masa asigurate

-Echipa tehnica

-Onorariu per concert

 

Cerintele sunt:

 

-Exclus droguri,alcool

-Instrument propriu inclusiv amplificator bass

-Studii in domeniul muzical(citire partituri pe note sau cifraj)

-Backing vocals

-Masina proprie si carnet conducere(optional)

-Prezenta scenica,seriozitate,exclusivitate

 

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un demo video si datele de contact la adresa de mail: cc77productions@yahoo.com

Mai multe detalii pe PM numele trupei ramane anonim din motive de confidentialitate.

Edited by ccproductions
Link to comment
Share on other sites

E superb, dar lipseste ceva ESENTIAL .... ce anume se cinta!, CE gen/stil/etc...

 

Fiind o trupa cu multe concerte , petreceri private , cluburi etc...cel mai probabil e o trupa de cover-uri , poate si compozitii proprii , dar cel mai probabil din repertoriul international ( nu vad alt motiv sa citesti partituri )

Insa e drept ca era esential sa se mentioneze stilul abordat, nu sa ne lase pe noi sa ghicim cam ce oare si-ar dori acea minunata trupa de la viitorul basist . din pc asta de vedere , nu cred ca se vor inghesui astia cu corzile groase sa ia in seama oferta de nerefuzat a trupei X .

Trupele de renume care canta covers si care au angajamente serioase le cam numeri pe degete...

 

P.S. : l-o fi concediat Horia Brenciu pe basist ca a avut curajul sa-i spuna ca e AFON si ca ragaie mai mult decat canta ? :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Motivul pt care tine-ti secret numele formatiei este ca sa nu se inghesuie cei mai buni bassisti din tara?

ca la alt motiv nu reusesc sa ma gandesc......sa nu scada vanzarile de albume brusc cand sa va afla ca un membru de baza a plecat......sigur nu :clown:

sau sa fie doar o trupa de pseudo renume (merge formularea asta?)

 

STIU :) FUEGO CAUTA BASSIST :wee:

Link to comment
Share on other sites

snapback.pngguitarhead, on 19 March 2014 - 01:27 AM, said:

 

shit, you're right... silly me ...deci e cum ar veni, going to a day job :clown:

This means , real professional musician :) .

Edited by ggg, Today, 09:16 AM.

 

No shit, Sherlock :)))))) ... sau, cum ar zice unii (la modul peiorativ, si NU inteleg de ce), un mercenar!

Cumea ironiei este ca ma calific perfect pt acest anunt (vezi "Cerinte"), cat despre "Oferte", am facut DEJA si am trecut prin tot ce scrie acolo, de mult! Dar formularea ... it's a turn-off .. in special considerind ca (apropos George), NU este vb. de Proconsul (care de altfel imi plac bine de tot) si NICI DE vreo alta trupa de calibrul respectiv. De ce? Pt. ca, la nivelul asta (sry, vb. din proprie experienta), nimeni nu pune anunt pe rgc., totul fiind rezolvat prin "networking"!!! Capisci? :respect:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

in special considerind ca (apropos George), NU este vb. de Proconsul (care de altfel imi plac bine de tot) si NICI DE vreo alta trupa de calibrul respectiv. De ce? Pt. ca, la nivelul asta (sry, vb. din proprie experienta), nimeni nu pune anunt pe rgc., totul fiind rezolvat prin "networking"!!! Capisci? :respect:

 

Da, e adevarat, de obicei se rezolva prin prieteni. Dar ei au mai schimbat basisti, si titlul e "trupa de renume" :) Poate au ramas fara optiuni :D

 

Pe mine ma distreaza alegerea cuvintului "Casting" :) Poate ii pun si sa faca playback, sa vada daca sint fotogenici pentru emisiunile TV :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.