www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Si Eu Nevoie De Niste Pareri Si Ceva Impresii....


Hecate
 Share

Recommended Posts

Dean, Jackson, Charvel, BC Rich, Washburn, Kramer, Squier, Epiphone, LTD, ESP, merge absolut orice daca nu costa chiar 200 ron si o alegi cu atentie. Tenson stiu ca suna a jucarie dar n-am incercat, C. Giant nu iti recomand, Lag sunt bunicele, Flight bunicele, Cort bunicele spre bune.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nu dupa brand se alege...e ca si cum ai alege dupa culoare...

 

pana intr-un prag de pret sunt acelasi lucru, multe fiind facute in aceleasi fabrici... din punct de vedere al lemnului cam tot aia e. bineinteles, comparand instrumente din acelasi lemn. ia-te dupa ce componente au pe ele raportat la ce ai tu nevoie. deci in principiu ia ce e cu doze mai bune, sau hardware mai calitativ. pana in 2000 de lei cel putin nu as recomanda sa iei fara sa incerci

 

sarind peste glumele gen tenson, giant samd, la fundul listei as spune ca e ltd-ul, apoi kramer...daca vorbim de instrumente noi.

in capul listei ar trebui sa fie cort (unul dintre cei mai mari producatori) care el in sine nu e cine stie ce brand, motiv pt care nu platesti atat de mult numele, desi defapt e aceiasi chitara ca multe altele, care sunt rebranduite, si care costa mai mult pentru numele de pe headstock

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.