www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Instrumentisti Pentru Acoustic Cover Band.


Recommended Posts

Hey guys.

Numele deja se vede clar, deci n-are rost sa il mai mentionez inca o data.

Ce caut e scris in titlu, dar detaliez. Ma intereseaza o mana de oameni carora SA LE PLACA muzica, nu doar ceea ce numim "mercenari"

Ca surse de inspiratie, enumar: Toby Keith, Alan Jackson, Van Morrison, George Strait, Eagles, Jackson Browne, astia doar asa, ca sa va faceti o idee de soundul pe care il caut.

Ca gen, country, soft rock, folk, blues, in principiu sunet cat mai axat spre zona "unplugged", mai putin sunet electric.

Am nevoie de:

- tobe

- bass

- chitara solo

- chitara armonie (dar nu e musai, cel putin la inceput, ca armonie pot face si eu)

- clape

 

Bon, un pic despre mine: Am cantat pe la tot soiul de festivaluri, am absolvit Scoala de Arte Bucuresti, sectia de canto. Am aparut si pe la TV de doua ori (irelevant, dar poate intereseaza), si am cantat si pe diverse scene, la evenimente private sau publice. Las aici si cateva clipuri cu ce/cum cant:

 

http://www.youtube.com/watch?v=n8mDbqu3okY&list=UUAkBFv8l_4NvViQUlGRwiKQ

http://www.youtube.com/watch?v=ZZgCq7VcTjU&list=UUAkBFv8l_4NvViQUlGRwiKQ

(calitatea astuia nu e exceptionala, dar importante sunt piesele)

 

Inainte de incheiere, mentionez ca sunt interesat de instrumentisti din BUCURESTI, exclus alte orase.

 

PM sau reply la post, si discutam.

Cheers :)

Link to comment
Share on other sites

Intre timp s-au gasit cele doua chitare, toba, si (cel putin provizoriu, daca nu permanent) un bass.

Mai e nevoie de un pianist, iar prima repetitie (cel mai probabil) va fi in weekend-ul 29-30 martie.

 

As mai avea o rugaminte: daca tot postati aici, pe forum, scrieti si ce instrument folositi, nu doar cereti un numar de telefon sau cine stie ce.

Multumesc!

Edited by Teodor Cristian Badea
Link to comment
Share on other sites

Cu siguranta nu urmaresc sa fac asta doar "de distractie", nu imi place sa arunc cu bani de pomana in sala de repetitii pentru nimic, iti dai seama.

Am cateva promisiuni si cunostinte care ma pot ajuta sa obtinem ceva cantari pe bani (dar si cateva doar de promovare) odata ce reusim sa punem treaba pe picioare.

Esentialul e sa ne intalnim, sa ne intelegem, sa ne placa ceea ce facem si sa avem o unitate a trupei, apoi restul vine, in timp.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sambata am avut si prima repetitie, care a mers destul de bine.

In urma repetitiei de sambata, prin filtrare, am ramas cu un bassists, un chitarist, si o fata la backing vocals.

Caut in continuare pe cineva la tobe si la clape, care sa poata veni la macar doua repetitii pe saptamana, una sambata, una in alta zi a saptamanii care va fi stabilita in timp.

Rog si ofer maxima seriozitate!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.