www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

"a Sonic Journey" By <Mike_Kidlazy>


 Share

Recommended Posts

Multumesc!

 

Mie mi se pare si mai interesant contextul in care mi-a venit ideea pentru piesa asta: in timp ce scriam de zor la disertatie, cei de la Enel au binevoit sa taie curentul, cum se intampla des prin zona :death:... I was so frustrated, that I instantly grabbed my guitar and started jamming... si tot incercand combinatii din astea de note cu iz mai mult sau mai putin oriental, cu care experimentam de mai multa vreme, s-a nascut intro-ul de la piesa "Oriental" :)...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Multam fain! Ma bucur mult ca iti place :)! Sincer, si eu il ascult destul de des si cateodata parca nu imi vine sa cred ca am reusit sa fac asa ceva...

 

Bine macar ca am reusit sa-l termin in martie, ca de atunci am intrat in forta cu faculta si nu mai am timp aproape deloc pentru chitareala, 90% din ce postez sunt vechituri... dar macar am ce asculta cand vreau sa ma mai destind un pic :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

This thing is still rockin' well into November!!

Nu am decât cuvinte de laudă pentru albumul tău. Îl ascult așa cum numai Atoma - Skylight am mai ascultat (pe repeat, tot albumul de la un capăt la celălalt). 

Am vrut sa downloadez mp3-urile, dar din câte văd, nu mai e valabil link-ul postat. What do?  :(

 

Concluzie: în chestii dinastea se vede la cine e vorba doar de hobby și skill și la cine e vorba de talent. You are an awesome musician!

Edited by sk8raven
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult pentru reply, ma bucur ca iti place albumul. Surprisingly enough, inclusiv eu il mai ascult cu placere si acum, desi in general dupa o perioada incepe sa nu-mi mai placa ceea ce compun. Deci zic eu ca e de bine daca e asa :).

 

Linkul intr-adevar nu mai este valabil, insa songurile separate (mai mult sau mai putin) sunt disponibile pentru ascultare in continuare aici:

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLm0A5symvGjLwCk9Yy5SOOffSNe2icPIQ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Albumul asta a ajuns sa fie terapie pentru mine. Cel putin, in ultimul an de facultate, pentru un somn scurt si odihnitor, dau play la A Sonic Journey, imi pun castile, and I get transported into a meditative mindset that somehow gets me fresh. So thanks :)

Eu thanks :). Chiar ma bucur ca sunt oameni carora chiar le-a placut si inca le place albumul. I honestly cannot be other than happy about this :).

 

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.