www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pianist / Clapar Cu Experienta, Caut Trupa


apxitektop
 Share

Recommended Posts

Pianist, clapar, synth dude.

Studiez pianul de aprox. 30 ani (am inceput la 4 ani, si inca mai invat).

Absolvent de Cons.

Am activat cu multe trupe de pe la noi, mai cunoscute, si mai putin cunoscute.

Pot aborda multe stiluri muzicale, si ma pot "mula" pe necesitatile stilistice speciale ale unei piese, atunci cand asta se cere.

 

Caut sa ma alatur unei trupe, care sa corespunda anumitor criterii :

- sa nu se cante cover-uri;

- repet : sa NU se cante cover-uri; nu am nimic impotriva unei piese preluate si cantate intr-o anumita maniera, care ar putea reprezenta trupa. Dar NU cover-uri. Personal prefer ca atunci cand vreau sa ascult Beatles, Rolling Stones, Queen, Pink Floyd, Irina Loghin etc, sa ascult imprimari ale artistilor propriu-zisi cantand piesele proprii, decat reproduceri dupa mai sus numitele imprimari.

- nivelul muzical sa fie de la mediu in sus; eu am un bagaj de cunostinte suficiente pentru a nu necesita explicatii / lamuriri in ce priveste o partitura muzicala, pot aborda lucrul alaturi de o trupa in mod profesionist, si am aceeasi pretentie de la potentialii colegi;

- sa existe dorinta de a canta pe scena, in fata unui public care sa creasca de la un concert la altul, si nu in sala de repetitie in fata sticlelor de bere;

 

Nu caut un gen muzical anume; trupa poate canta metal, electro-pop, sau orice gen tangent / perpendicular / paralel cu acestea doua, atata timp cat exista determinare si dorinta de a "face treaba".

 

Rog pe cei interesati sa-mi scrie pe PM despre trupa, componenta, programul de repetitii, si (pe cat posibil) sa-mi ataseze si un link cu ceva inregistrat de trupa, pe care sa pot pregati partea de clape in eventualitatea unei "probe de lucru".

 

Multumesc pentru interes!

 

 

 

P.S. - Bucuresti :)

Edited by apxitektop
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Suntem trupa KMLeon, cantam un gen de rock melodic gen Nightwish, am iesit la ceva cantari prin cluburi, obtinand un feedback pozitiv de la public.

Trupa este compusa din vocal, chitarist, pianist, basist si tobar. (acum nu mai avem tobar si clapar si cautam...)

Avem sala noastra de repetitii, in sediul unei firme, unde putem si trage muzica, deci programul de repetitii este in fnctie de nevoi...

Am atasat aici niste mostre:

https://www.youtube.com/watch?v=F8r8jGa_UvE

 

Pot sa-ti trimit negative daca vrei.

Astept sa-mi scrii la clorhexin@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

UP.

Caut in continuare.

Si ca sa fiu mai inteles : caut o trupa functionala dar careia ii lipseste un membru; sau o trupa care nu poate functiona din cauza absentei omului de la clape.

Nu doresc sa pun bazele unei trupe, nu doresc sa initiez proiecte, nu doresc sa ma alatur unei trupe in formare.

Mi-au ajuns datile (multe) cand am incercat sa fac asta, cu cautat oameni compatibili, cu gasirea unui liant la problemele fiecaruia, cu discutii interminabile in detrimentul muzicii si al cantatului.

 

@El Mano - vad la locatie in profilul tau ca esti din Timisoara, iar eu sunt din Bucuresti...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.