www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dream Theater La Romexpo - 28 Iulie


Shreder_DT
 Share

Recommended Posts

dap, cam pe atunci au incheiat-o cu compozitiile bune. parerea mea.

 

dar ce sa-i faci, bine macar ca-i putem vedea si asa. desi fara portnoy si fara un setlist ca cel de atunci, cu cat mai multe piese de pe albumele din anii 90 pana la 6 degrees, clar nu are acelasi farmec, pt mine cel putin.

Link to comment
Share on other sites

dudu daca asta ii disco pop ma intreb restu ce gen is :D

preferintele nu se discuta ca nu are sens :D... la fel si eu sunt nostalgic dupa unele albume din trecut si zic ca acum nu mai is ce au fost odata la compozitie, insa si asa DT is the shit, altii imita ei au inventat sportul asta : prog metal si in afara de ei nu prea mai ai ce asculta/vedea pe felia aia ca sa fiu si eu subiectiv :))

setlistul de anul asta mi s-a parut de vis, of course ca si eu as fi schimbat pe acolo ceva da mna nu era facut pentru un individ :))

portnoy nu mai e acolo din pacate, insa nu se fac de ras nici cu mangini asta clar

am fost la roma in ianuarie, voi merge si la budapesta daca canta si pe acolo si voi merge la bucale desi mi cam lehamite de capitala da pt dream fac efortu :))

Edited by Vladympv
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

e loc pentru toti :) si e bine sa nu uitam ca suntem subiectivi in majoritatea timpului cand vorbim de muzica si instrumente muzicale :)

ca nu vorbim de stiinte exacte ... insa de multe ori se uita lucrul asta si atunci discutii interminabile: care marca ii mai pizdoasa la amp-uri , la chitari, care chitarist e mai tare , etc =)))

e bine ca putem alege, restu is povesti de f***t vremea

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eu am dat banii fara retineri si la Metallica (de 3 ori) si la DT si la muuulte altele. Cat timp pot sa vad trupe care au facut si fac istorie, zau ca nu fac nazuri :)

Setlist, greseli, Hello Budapest, caldura, ploaie, aglomeratie si restul, sunt aspecte de care ne putem lega oricum si oricand :) . Experienta live e unica si nu trebuie ratata!

Asa ca hai la concert!!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nasoala rau locatia pt concert . La romexpo daca nu ai bilet golden mai bine nu te duci ... ma rog decat daca ai placerea sa dai 120 de lei doar sa auzi prost si sa te uiti pe monitoare . Mi-ar fi placut si mie sa merg dar cam piperate preturile , nu ma plang , eram constient ca daca vor veni DT in tara preturile vor fi mari .... e foarte riscant sa aduci o trupa prog mare in romanica si sa si iesi pe plus la bani . Asa ca va urez distractie placuta celor care mergeti si sa lasati impresi pe aici pt ca chiar sunt curios cum va fi .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.