www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Care Vi Se Pare Mai Ok?


Cipriann
 Share

Recommended Posts

As dori sa-mi achizitionez o chitara noua si m-am blocat la urmatoarele doua modele. Nu sunt sigur care dintre acestea ar fi mai ok . Daca puteti sa-mi sugerati si altceva ar fi super, bugetul maxim ar fi undeva pe la 1500 lei si as dori sa aibe floyd rose .

Acestea sunt cele doua modele :

http://guitarshop.ro/chitara-electrica-ltd-mh-130qm-stb_p2927.html

http://www.fly-music.ro/chitare-electrice-st-models/2682-chitara-electrica-ibanez-grg270b-bkn.html

Multumest anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Mie imi place cel mai mult Ltd-ul . De ce ? Pentru ca e albastra( albastu e culoarea mea preferata :catwub: )

Sufletee... singura modalitate de a alege intre 2 modele de chitara e sa le incerci . Fiecare om are gusturi diferite , citez dintr-un clasic in viata '' NU EXISTA CEL MAI BUN AMPLIFICATOR,PEDALA ,EFECT,PROCESOR,CABINET,CHITARA,TON,EXISTA DOAR CE NE PLACE NOUA!!!'' . Te duci la magazinul cu pricina si o canti pana se uita vanzatorul urat la tine ca sa iti faci o parere.

Link to comment
Share on other sites

....singura modalitate de a alege intre 2 modele de chitara e sa le incerci .

 

 

Te duci la magazinul cu pricina si o canti pana se uita vanzatorul urat la tine ca sa iti faci o parere.

 

De regulă, chitarele se strică întotdeauna abia după ce ajungi acasă ! :P

Io unul n-aș recomanda începătorilor să meargă de capul lor, să probeze...

 

Cred c-ar trebui linkuit pe undeva un tutorial gen "Ghidul începătorilor** : 10 chestii de verificat când îți cumperi chitară nouă"

 

Cred că era curios despre fiabilitatea lor și dacă s-au observat defecte ascunse din partea colegilor care le-au avut în dotare.

 

 

 

** Nu spun că ar fi începător colegul Ciprian, nu știu asta. Eu zic la modul general...

Eu, de exemplu, n-am avut niciodată o chitară cu sistem floyd ! Nici nu știu la ce trebuie să mă uit dac-ar trebui să iau una mâine ...

 

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

prietene, daca dintre alea 2 modele alegi Ibanez-ul, faci o greseala imensa :) atat am avut de spus. Ia LTD-ul.

 

De acord, seria GIO de la Ibanez lasa mult de dorit. A nu se intelege ca toate Ibanez-urile sunt proaste, e vorba de GIO aici. De la RG in sus incepe sa se schimbe treaba.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

prima mea chitara a fost un Ibanez grg270b si iti spun cu mana pe inima ca am avut niste tonuri facute cu ea de ziceai ca ii un prestige ,nu una ieftina.Defectiuni am avut in 2 ani, de cat timp o am, doar atat: la mufa jack mama mi s a frecat filetul ala si se misca. am schimbat mufa , m-a costat 25 de lei si asta a fost tot.O aveam si in garantie dar nu aveam chef sa o duc pentru atat si sa astept nu stiu cat timp.Dupa acest Ibanez mi am luat un pretige rg 3570z pe care nu as schimba-o cu nimic.Chitara Ibanez grg270b m-a tinut acordata si 2 3 luni.Am fost nimerit tensiunea super fain pe chitara cu corzi de 10.Parerea mea este sa mergi pe Ibanez.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.