www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Vi Se Par Aceste Piese (Cantate De Mine)?


Guest Florin Gindu
 Share

Recommended Posts

Guest Florin Gindu
Guest Florin Gindu

Multumesc pentru comentarii, le apreciez pe toate, oricum ar fi ele. Ref. la copiat, dat fiind ca in clipa de fata nu am trupa, nu compun, nu cant la vreun instrument, e normal ca nu am la indemana decat sa cant pe ce negative pot gasi, cele cu Elvis fiind cele mai multe de departe, insa si apropiate de sufletul meu. Nu pot sa ma abat prea mult de la astfel de versiuni karaoke cu ceva propriu, pentru ca nu imi permite negativul, trebuie sa ma incadrez in ce e acolo. Iar ca sa platesc o gramada de bani pentru compozitii nu este o optiune in acest moment, deci trebuie sa ma rezum la cover-uri.

 

Apropo, cum vi se pare cover-ul de la Viva la Vida (Coldplay)? Nu se vede prea bine mai sus, de atata Elvis :)

http://www.reverbnation.com/floringindu/song/16172137-viva-la-vida

Edited by Florin Gindu
Link to comment
Share on other sites

Domnule Florin Gindu, mi se pare ca aveti ceva ce aduce a anii '70, un timbru placut si cald, mie mi-a placut ce am auzit.

Ca sa gasesc nod in papura, o sa va zic ca vocea va seamana putin cam prea mult cu a lui Elvis, in special la prima melodie... si la celelalte la notele mai joase am observat ca le luati ca Elvis. La Shake rattle and roll incepe sa sune a altceva, si melodia Viva la vida de asemenea. Poate daca ascultati mai multe versiuni ale pieselor astora la un moment dat o sa iasa ceva original macar acolo putin, la mine merge intotdeauna metoda asta. :)

 

Toate cele bune!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.